Elektro-Automatyka ? Sterowanie i wizualizacja zgodnie z normami HACCP

W ofercie firmy Elektro-Automatyka pojawił się nowoczesny system sterowania, wizualizacji i rejestracji procesu; przeznaczony dla przemysłu spożywczego, chłodniczego, zakładów mięsnych i in.

System zbudowany jest na bazie sterownika przemysłowego, panelu operatorskiego i oprogramowania; umożliwiającego wizualizację, rejestrację i raportowanie danych na komputerze PC.

Cały system zsynchronizowany jest za pomocą specjalnej aplikacji zapewniającej pomiar wszystkich wielkości fizycznych, tj.: temperatury, wilgotności, ciśnienia oraz umożliwiającymi sterowanie urządzeniami wykonawczymi, np.: dmuchawami, wentylatorami, agregatami chłodniczymi i in.

Budowa sterownika przemysłowego umożliwia pomiar do 18 różnych wartości fizycznych, które mogą być prezentowane operatorowi na dużym kolorowym panelu operatorskim. W celu spełnienia wymogów weterynaryjnych oraz HACCP wszystkie istotne parametry z produkcji mogą być archiwizowane na zewnętrznym komputerze PC. Baza danych może być zapisana w formacje *mdb/dba, a także w formacje *.xls, co umożliwia jej odczyt także w arkuszu kalkulacyjnym Excel.

Do komunikacji pomiędzy systemem sterowania a komputerem z bazą danych może być wykorzystana sieć Ethernet lub transmisja poprzez kabel RS485. W momencie braku możliwość transmisji za pomocą przewodów istnieje możliwość wykorzystania transmisji bezprzewodowej (modemy GSM, radiomodemy).

Zaletą systemu jest jego dowolna konfiguracja, dzięki czemu może on być dostosowany pod różnych odbiorców. Przeznaczenie systemu: wędzarnie, zakłady mięsne, przetwórstwo owoców, dojrzewalnie cytrusów, chłodnie, przemysł spożywczy.

www.elektroautomatyka.com.pl