Egmont Instruments – układ sterowania silnikami z Cito Systems

AMCS (Advanced Motion Control Server) jest zaawansowanym serwerem sieciowym, przeznaczonym do wieloosiowego sterowania serwonapędami silników szczotkowych lub bezszczotkowych prądu stałego oraz silników krokowych i mikrokrokowych, napędzających dowolne mechanizmy. Możliwość pracy AMCS w hierarchicznej konfiguracji klient-serwer-agent upraszcza sieciową strukturę urządzeń sterujących.

Zdalna komunikacja zapewniona jest przez port Ethernet i 2 porty szeregowe: RS-232 i RS-485. AMCS używa bezpiecznego protokołu transferu plików (SCP lub SFTP) doprzesyłania danych i programów. Oprogramowanie układu udostępnia serwer sieciowy HTTP, umożliwiając tworzenie GUI w języku HTML.
Transfer danych w sieci odbywa się z wykorzystaniem standardu XML oraz interpretera TCL. Wbudowany został mechanizm administrowania urządzeniami i kontami użytkowników. Wbudowany Program Manager zarządza programami sterującymi. Możliwe jest zdalne monitorowanie aktualnego stanu wszystkich sterowników w sieci. Lokalna pamięć pozwala na zbieranie danych i parametrów ruchu silników w czasie rzeczywistym. System plików umożliwia trwałe przechowywanie danych i parametrów.
Realizacja algorytmów sterowania silnikami oparta jest na procesorze DSP i układzie ASIC. Wyjścia sterujące silnikami zadają sygnał analogowy w zakresie ±10 V z rozdzielczością 16 bitów lub sygnał cyfrowy PWM z rozdzielczością 10 bitów. Sygnał sprzężenia zwrotnego pobierany jest z enkoderów obrotowo-impulsowych, bezwzględnych lub interferometrów laserowych. AMCS zawiera też specjalizowane optoizolowane wejścia dla sygnałów czujników krańcowych i bazowych oraz błędu i blokowania układów napędów, 8 wyjść cyfrowych optoizolowanych o maksymalnym napięciu 50 V i prądzie 350 mA, 8 wejść cyfrowych o poziomie TTL oraz 8 wejść analogowych, pracujących w zakresie 0-5 V z możliwością rozszerzenia zakresu po dołączeniu dodatkowego modułu. www.egmont.com.pl