Czysto, czyściej, PhanTAM!

Wodoodporny komputer przemysłowy Phantam o stopniu ochrony IP69K

Czas pandemii COVID-19 oraz powracające informacje o wycofaniu partii leków czy produktów spożywczych udowodniły, że dbałość o higienę w branży spożywczej i farmaceutycznej musi stać na maksymalnie wysokim poziomie. Dotyczy to również wszelkiego rodzaju terminali, komputerów i monitorów przemysłowych. Poniższe rozwiązania to bezkompromisowy, najwyższy poziom higieny w tym obszarze.

Seria PhanTAM

Komputery i monitory przemysłowe serii PhanTAM, bo o nich mowa, to najnowsze urządzenia w ofercie firmy INEE. Są to urządzenia wysokiej jakości z dobrym stosunkiem jakości do ceny. Po bardzo udanej serii urządzeń VITAM (wciąż dostępnej w sprzedaży i obecnej w wielu zakładach przemysłowych w Polsce), seria PhanTAM jeszcze bardziej podnosi poprzeczkę w kwestii higieny, ergonomii i wytrzymałości.

Obudowa, montaż i podłączenie

Produkty serii PhanTAM wyposażone są w smukłą obudowę, wykonaną ze stali nierdzewnej AISI/SUS 304 (opcjonalnie 316), bez szczelin, skręcaną za pomocą higienicznych śrub. Obudowa posiada stopień ochrony IP66 oraz IP69K (podawane są oba, ponieważ pochodzą z różnych norm) i występuje w dwóch wariantach montażowych. Pierwszy daje możliwość montażu na uchwycie VESA (taki uchwyt lub stojak ze stali nierdzewnej może być dostarczony w zestawie) oraz podłączenia przewodów poprzez wodoodporne złącza M12. Nowością jest drugi wariant, gdzie za pomocą dodatkowego adaptera mamy możliwość montażu np. za pomocą systemu CP 40 firmy Rittal, wykorzystującego rury ze stali nierdzewnej o średnicy 48,3mm. Przewody ukryte są wówczas w rurze montażowej i przeprowadzane przez ścianę, podłogę lub sufit. Możliwe są różne konfiguracje, z możliwością obrotu samego panelu, jak i całego ramienia. Nowością są także płaskie, wodoodporne anteny Wi-Fi/Bluetooth. Dzięki takiemu rozwiązaniu obudowa nie zakłóca sygnału, a anteny nie ulegną przypadkowemu wyłamaniu.

Ekran

W komputerach i monitorach PhanTAM obecnie stosowany jest ekran pojemnościowy (PCT / PCAP), multitouch, który zapewnia komfortową pracę, również w rękawicach ochronnych (nie każdego rodzaju) i jest bardzo odporny na zarysowania. Standardowa twardość ekranu to 7H (7 w skali Mohsa), opcjonalnie nawet 9H. Niesamowicie podnosi to żywotność ekranu, a także zapewnia możliwie najwyższą higienę przez brak zarysowań i idealnie płaską powierzchnię. Wkrótce dostępne mają być również wersje z ekranem rezystancyjnym, które czasem okazują się niezastąpione, jeśli operatorzy stosują grube rękawice ochronne.

Konfiguracje

Urządzenia występują jako komputer AIO (All In One) lub monitor przemysłowy podłączany do zewnętrznego komputera. Dostępne rozmiary to 15.6” oraz 21.5”, większy w rozdzielczości Full HD (1920×1080 px), mniejszy w wariantach 1366×768 lub również Full HD. Panele z wbudowanym PC wyposażone są w procesory i3 lub i5 11. generacji, do 64GB RAM DDR4 oraz bardzo szybkie dyski M.2 PCIe (NVMe). Standardowo dostępne są złącza USB, LAN oraz COM (RS-232/422/485), a opcjonalnie HDMI i CAN. Przydatną opcją może być czytnik RFID (125kHz lub 13.56MHz) umieszczony od frontu pod ekranem. Wszystkie konfiguracje mogą standardowo pracować w temperaturze 0-50°C, a opcjonalnie od -20 do +60°C. Dodatkowo można zamówić ekran o wysokiej jasności (1000 cd/m2) i jej automatyczną regulacją, dzięki czemu monitory i komputery PhanTAM mogą być stosowane na zewnątrz budynku.

Zapraszamy do kontaktu i wypożyczenia urządzenia na testy.

Krzysztof Kuźniarz

INEE Sp. z o.o.

www.inee.pl | komputery@inee.pl