Czujniki wizyjne SVS2 firmy Datasensor ? Postępująca ewolucja

Firma Datasensor (obecnie Datalogic Automation) wprowadziła niedawno do oferty nowe modele czujników wizyjnych z serii  SVS2 (AOR – Advanced Object Recognition – zaawansowane rozpoznawanie obiektów). Nowe funkcje oferowane przez model ?Advanced? rozszerzają zakres zastosowań SVS2, a przez to ofertę czujników wizyjnych firmy Datasensor.

SVS2 AOR posiada  nowe narzędzie  lokalizowania 360° i dopasowywania wzorców geometrycznych odnajduje wzorzec niezależnie od rototranslacji. System lokalizuje obiekty nawet wtedy, gdy ich położenie i orientacja nie są z góry znane.
Tryb TURBO podwaja prędkość wykonywania algorytmu, przez co o połowę zostaje skrócony czas przetwarzania. Czujnik SVS2 AOR może też odczytywać obrazy ze zmniejszoną rozdzielczością. Funkcja ta, w połączeniu z przyspieszeniem pracy czujnika, pozwala uzyskać niewiarygodną prędkość działania.
Narzędzia logiczne w intuicyjny i prosty sposób łączą wyniki poszczególnych kontroli.  Istnieje możliwość stosowania najczęściej występujących funkcji logicznych takich jak AND, OR, NOT, NAND itp…
Kolejny krok rozszerzający możliwości czujników wizyjnych SVS2 jest pakiet 1,0 v SDK, (Software Development Kit), który pozwala stworzyć i dostosować interfejs użytkownika  SVS2 do własnych potrzeb.
SDK to narzędzie zaprojektowane specjalnie dla  producentów OEM, którzy chcą zintegrować funkcje czujnika wizyjnego ze swoim oprogramowaniem HMI.
Na przykład, możliwe jest wyświetlanie obrazów, wyników kontroli, statystyk produkcyjnych, jak również wykonać kilka prostych czynności, takich jak przełączanie inspekcji lub ustawienie obrazu wzorcowego.  vSDK  pozwala także komunikowanie się z wieloma czujników wizyjnymi  w tym samym czasie, w związku z tym operator w sposób bardzo prosty i intuicyjny  może kontrolować wszystkie stanowiska.
vSDK 1.0 gwarantuje pełną kompatybilność z systemem operacyjnym Windows XP przeznaczony dla środowiska C #, Visual Basic NET, C + +. Dokumentacja jest dostarczona wraz z oprogramowaniem.
vSDK jest całkowicie bezpłatny i możliwy do pobrania ze strony www.eltron.pl
Zainteresowanych zapraszamy do odwiedzenia strony internetowej lub kontakt z firmą ELTRON
Pl. Wolności 7b, 50-071 Wrocław
telefon (071) 343-97-55
faks       (071) 343-96-64http://www.eltron.pl
e-mail: eltron@eltron.pl