CSI ? Nowy komputer kompaktowy

Nowy komputer kompaktowy z Pentium M z dwoma slotami PCI-X
Firma Axiomtek wprowadziła do swojej oferty nowy model komputera kompaktowego eBOX638-FL. Jest to bardzo zwarte rozwiązanie o niewielkich wymiarach zewnętrznych 235 mm x 180 mm x 144 mm, zbudowane wokół jednopłytowego komputera formatu 5,25".
Komputer eBOX, wyposażony w nośnik danych typu Flash, przewidziany jest do pracy w zakresie temperatur od -10OC do +50OC.
Komputer zbudowany jest wokół energooszczędnych i wydajnych procesorów Pentium M, taktowanych zegarem do 1,4 GHz, lub wokół bezwentylatorowego, zintegrowanego z płytą Celerona M taktowanego zegarem 600 MHz. Komputer ma zintegrowaną kartę graficzną umożliwiającą obsługę monitorów CRT oraz LCD, zintegrowany kontroler audio AC 97 oraz czytnik kart CompactFlash. Szerokie możliwości komunikacyjne zapewnia kontroler 10/100Base-T Ethernet oraz 4 porty USB 2.0, 3 porty szeregowe RS232, w tym jeden konfigurowalny jako RS-232/422/485. Możliwości funkcjonalne można ponadto rozszerzyć poprzez sprzęg PC/104, gniazdo Mini PCI oraz dwa sloty PCI-X (64 bit). Dzięki funkcji watchdog na bieżąco monitorowana jest poprawność pracy komputera, a w razie zaistnienia awarii następuje automatyczny restart, co znacznie redukuje koszty i czas związany z ewentualnymi przestojami i naprawami.
Komputer eBOX638-FL jest dostępny wraz z dedykowanymi dla niego systemami operacyjnymi typu Embedded, w tym: Linux, Windows CE i Windows XPE.
Zarówno wyżej wymienione systemy, jak i oprogramowanie użytkowe może być przechowywane na dysku Compact- Flash, dzięki czemu wyeliminowana zostaje konieczność stosowania bardziej awaryjnych, zwłaszcza w warunkach przemysłowych, dysków wirujących.
Montaż komputera możliwy jest w systemie naściennym lub na dowolnej płaskiej powierzchni.
Pomimo niewielkich rozmiarów rozwiązanie to zapewnia maksymalną, wymaganą od urządzeń tej klasy, funkcjonalność i możliwość rozbudowy, co przy niskich kosztach zakupu i eksploatacji sprawia, że jest to idealne rozwiązanie dla typowo przemysłowych zastosowań. Komputer eBOX638-FL znajduje zastosowanie w aplikacjach, w których występują duże zmiany temperatury otocznia, brak ogrzewania, wstrząsy lub wibracje.

www.csi.net.pl