COMITRONIC – SUPERMAGNET – nowa koncepcja elektromagnetycznych wyłączników bezpieczeństwa

Firma COMITRONIC wprowadza na rynek innowacyjne rozwiązania w dziedzinie elektromagnetycznych, bezkontaktowych wyłączników bezpieczeństwa i wraz z nową gamą urządzeń o nazwie SUPERMAGNET oferuje rozwiązanie do zabezpieczania urządzeń przemysłowych.

Niewielkich rozmiarów i o wysokiej szczelności (IP65) SUPERMAGNET opiera się na nowej koncepcji, której zaletą jest większa tolerancja na niewspółosiowość drzwi oraz zerowy promień działania – w odróżnieniu od systemu z kluczem, którego minimalny zasięg bardzo często wynosi 250 mm.

SUPERMAGNET wyposażony jest w elektromagnes dostępny w dwóch wersjach: do blokowania beznapięciowego i do blokowania pod napięciem. Wersja do blokowania beznapięciowego zapewnia docisk o sile 30 DaN (30 kg), a wersja do blokowania pod napięciem docisk o sile 50 DaN (50 kg).

Te dwie wersje mogą mieć rozmaite zastosowania:

  • Wersja z blokowaniem beznapięciowym przeznaczona jest raczej do zabezpieczania maszyn o niewielkiej obudowie. SUPERMAGNET może sterować otwieraniem drzwi na koniec cyklu pracy maszyny po podłączeniu do systemu przekaźnika czasowego.
  • Wersja blokowania pod napięciem stosowana jest raczej do kontroli zamknięcia drzwi w obiektach publicznych.

Wszystkie produkty gamy są wyposażone w złącze M12 oraz diodę LED, sygnalizującą stan styków pomocniczych. Opcjonalnie dostępny jest również wyłącznik z wyjmowanym lub zabezpieczonym przed wypadnięciem kluczem.

www.comitronic.com