Comau na targach TAROPAK 2016

  Comau na targach TAROPAK 2016:

  Zgrana paka robotów Comau

  Najnowsze rozwiązania z zakresu technologii pakowania i paletyzacji zrobotyzowanej.

  Na targach TAROPAK, Comau zaprezentuje swoje najnowocześniejsze roboty, zorientowane na procesy paletyzacji i manipulowania towarami, które zapewnią naszym klientom przewagę na rynku General Industry.
  Jeśli mowa o paletyzacji, to nie może zabraknąć modelu PAL 180, który został stworzony do tego rodzaju aplikacji. Robot został otoczony odpowiednimi komponentami zapewnionymi przez Certyfikowanego Integratora Systemów Zrobotyzowanych – firmę BEYER. Stanowisko demonstracyjne zaprezentuje pracę robota i podkreśli jego wysokie osiągi takie jak prędkość, dokładność czy powtarzalność.
  Ponadto Comau zademonstruje najmłodszą rodzinę małych robotów, które wymagają niedużej przestrzeni i zapewniają optymalny układ, pełną integrację z wszystkimi robotami na danej linii, a także pełną kontrolę każdego robota poprzez lekką jednostkę sterującą R1C (montowaną w pojedynczej szafie typu rack 19"), wykorzystując najnowocześniejszą technologię kontroli oraz zintegrowaną komunikację poprzez magistralę Powerlink. Tak przedstawiają się parametry techniczne zastosowania, w którym wszystkie roboty, przegubowe oraz SCARA, podają sobie kostkę, z wysoką precyzją i powtarzalnością w procesie, do którego najlepiej pasują, czyli „pick & place”.
  Dobrze znany robot z oferty Comau: Racer 7-1.4 powita zwiedzających grą, wyposażoną w panel z dziewięcioma świecącymi przyciskami, które są zaprogramowane, tak aby losowo zaskakiwały gości podczas gry i sprawdzały ich refleks – gdy z drugiej strony ich przeciwnikiem jest właśnie Racer.
  Model NJ 60 to robot, który charakteryzuje się udźwigiem rzędu 60 kg i zasięgiem 2,200 mm. Robot ten jest doskonałym wyborem dla aplikacji takich jak montaż, przenoszenie, obsługa maszyn, spawanie łukowe, aplikację obsługi pras czy obróbki materiałowej.
  Moc do sześcianu
  Cała rodzina małych robotów Comau w jednym miejscu na targach TAROPAK 2016 
  Na tegorocznych targach Taropak 2016 (Pawilon 3, stoisko 55) cała gama małych robotów firmy Comau będzie prezentowana w jednej specjalnej komorze. Za przeszkloną ścianą, która będzie zasłaniana i odsłaniana, modele Racer5-0.63, Racer5-0.80 i 3 Rebel-S, a także Racer3, będą wspólnie demonstrować szybki i precyzyjny proces „pick & place”.
  Cała rodzina małych robotów Comau wymaga niedużej przestrzeni i zapewnia optymalny układ, pełną integrację z wszystkimi robotami na danej linii, a także pełną kontrolę każdego robota poprzez lekką jednostkę sterującą R1C (montowaną w pojedynczej szafie typu rack 19"), wykorzystując najnowocześniejszą technologię kontroli oraz zintegrowaną komunikację poprzez magistralę Powerlink. Tak przedstawiają się parametry techniczne zastosowania, w którym wszystkie roboty, przegubowe oraz SCARA, podają sobie kostkę, z wysoką precyzją i powtarzalnością zabierając ją i umieszczając w konkretnych miejscach.
  Pokaz ma podkreślić możliwość integracji wszystkich robotów, skonstruowanych w całości w oparciu o platformę technologiczną Racer3 i wykorzystywanych w procesie, do którego najlepiej pasują, czyli „pick & place”. W tej specjalnej komorze Comau zamierza przedstawić swoją pełną ofertę małych robotów do różnych zastosowań w przemyśle.
  RACER 7-1.4
  Rywalizuj z najszybszym robotem w swojej klasie
  Racer 7-1.4 to robot udźwigu do 7 kg oraz o maksymalnym zasięgu 1400 mm. Potężny robot zostanie wystawiony na kolejną próbę, przy okazji targów Taropak 2016, gdzie zostaną sprawdzone jego możliwości manipulacyjne. Robota przetestują goście targów, w konkursie gdzie szybkość i umiejętności będą odgrywały kluczową rolę. Racer 7-1.4 powita zwiedzających grą, uzbrojoną w panel z dziewięcioma świecącymi przyciskami, które są zaprogramowane, tak aby losowo zaskakiwały gości podczas gry. Gracz, który zdoła jako pierwszy dotknąć oświetlonego przycisku, zanim zrobi to robot i uda mu się to 9 razy, wygrywa.
  Racer 7-1.4 jest idealnym wyborem dla każdej aplikacji, gdzie szybkość i dokładność stanowią podstawę wdrożenia. Robot został zaprojektowany z użyciem najnowocześniejszych technologii i z wręcz ekstremalną dbałością o szczegóły. Wynikiem intensywnego procesu projektowania i badań są kompaktowe wymiary i zwiększona wydajność, które sprawiają, że nie ma sobie równych wśród robotów o zbliżonych parametrach.
  Racer 7-1.4 został uzbrojony w e-motion, nowy software dla robotów Comau. E-motion jest w stanie optymalizować płynność ruchów robota, dzięki czemu zmniejsza czas cyklu pracy nawet o 25% w porównaniu do poprzedniej generacji robotów.
  W roku 2014 Racer został bardzo gorąco przyjęty przez polski rynek, został wybrany Produktem Roku w konkursie organizowanym przez Control Engineering Polska, co świadczy o wysokim zainteresowaniu ze strony polskich konsumentów.
  Źródło: Comau