Chiński koncern Chery zbuduje trzy fabryki za granicą

Największy chiński koncern samochodowy, Chery planuje budowę trzech zagranicznych zakładów ? podano po koniec stycznia w Pekinie. Zakłady, gdzie przede wszystkim składane będą samochody chińskiej marki Chery, powstać mają w Europie Wschodniej, na Bliskim Wschodzie i w Ameryce Południowej ? podała rzeczniczka koncernu.

Jak podał dziennik ?China Daily?, koncern zamierza sfinalizować plany inwestycji zagranicznych jeszcze w tym roku. Nie ujawniono szczegółów, przede wszystkim na temat lokalizacji zagranicznych zakładów. Rosyjskie media w ubiegłym roku informowały natomiast o planach budowy montowni chińskich samochodów w zakładach Awtotor w obwodzie kaliningradzkim. W budowę nowych zakładów, które będą montować 150 tys. chińskich aut rocznie, obie firmy miały zainwestować 200 mln USD.

Koncern Chery to największy chiński producent samochodów. W zeszłym roku sprzedano w samych Chinach 272 tys. samochodów tej marki.

?China Daily? podaje, że poza granicami Chin koncern Chery ma już montownie swych pojazdów, prowadzone wraz z lokalnymi partnerami. Gazeta wymienia istniejące już spółki w takich krajach, jak: Iran, Malezja, Rosja, Ukraina, Brazylia i Egipt. Koncern eksportuje gotowe samochody do 29 krajów.

Źródło: PAP