C6032

Nowy model w ofercie ultrakompaktowych komputerów przemysłowych z wyjściami PCIe do podłączenia modułów rozszerzeń

Firma Beckhoff rozszerza serię ultrakompaktowych komputerów przemysłowych o wydajną, modułową jednostkę C6032 o wymiarach zaledwie 129 x 133 x 104 mm. Nowy model, choć pod względem mocy obliczeniowej porównywalny z C6030, dysponuje dodatkowo modułowymi interfejsami oferującymi możliwość swobodnej rozbudowy jego funkcjonalności. Owa wysoka elastyczność jest efektem zastosowania kompaktowych modułów PCIe, które pozwalają łatwo dostosować go do wymagań danej aplikacji.

Dzięki wyposażeniu w wydajne procesory Intel® Core™ i 6. i 7. generacji, w tym czterordzeniowy Core™ i7 3,6 GHz, C6032 idealnie sprawdzi się w realizacji zaawansowanych zadań, takich jak sterowanie wieloma osiami, złożone aplikacje HMI, a także procesy o wyjątkowo krótkich czasach cyklu lub wymagające przetwarzania dużych ilości danych. Zarówno jego kompaktowa płyta główna, jak i wytrzymała cynkowo-aluminiowa obudowa zostały wytworzone z zachowaniem wysokich standardów firmy Beckhoff, do których zaliczają się: przystosowanie do pracy w warunkach przemysłowych, niemiecka jakość i niezawodność, a także wzornictwo klasy premium. Podobnie jak pozostałe jednostki z serii ultrakompaktowych komputerów przemysłowych nowy model wyróżnia się także wyjątkowo kompaktową konstrukcją oraz dużą elastycznością montażu w dwóch płaszczyznach (pionowej lub poziomej) na tylnej ścianie szafy sterowniczej, włącznie z możliwością swobodnego wyboru rozlokowania portów.

Najwyższa elastyczność dzięki modułom PCIe

Umiejscowione z przodu urządzenia, łatwo dostępne porty można elastycznie rozszerzać, wykorzystując dwa gniazda modułów PCIe. Obecnie w ofercie firmy Beckhoff dostępne są następujące moduły PCIe:
– 2 x GBit Ethernet
– 2 x USB 3.0
– 2 x RS232
– 1 x CP-Link 4

Dzięki wydajnemu wentylatorowi z możliwością regulacji i kontroli prędkości obrotowej C6032 może pracować nawet w temperaturze dochodzącej do +55°C (dla niektórych procesorów). Opcjonalnie jednostka może zostać doposażona w system operacyjny Windows 7 lub 10, a także drugi dysk SSD M.2 w macierzy RAID. W wersji standardowej komputer dysponuje dyskiem SSD M.2 o pojemności 40 GB z pamięcią Flash 3D.

Uniwersalna generacja komputerów
Urządzenia z serii ultrakompaktowych komputerów przemysłowych z certyfikatem Microsoft Azure™ bez problemu spełnią wszystkie wymagania nowoczesnych aplikacji, takie jak rosnąca modułowość maszyn, ograniczona przestrzeń w szafie sterowniczej, większe zapotrzebowanie na moc obliczeniową, a także presja cenowa. Stworzona właśnie z myślą o tego typu wyzwaniach, nowa generacja komputerów sprawdzi się w szeregu zastosowań, w tym m.in. w systemach rozproszonych, a także nowoczesnych aplikacjach z zakresu Internetu Rzeczy i Przemysłu 4.0.