B&R Automatyka Przemysłowa sp. z o.o. ? ACOPOSmulti ? kontynuacja serii serwonapędów

ACOPOSmulti jest kontynuacją sprawdzonej serii serwonapędów ACOPOS firmy B&R. Oferuje najwyższy stopień wydajności dla wieloosiowych maszyn, które są powszechnie używane w przemyśle tworzyw sztucznych, pakującym, poligraficznym i tekstylnym. Względy środowiskowe były główną motywacją do ograniczenia zużycia energii.

ACOPOSmulti nie marnuje mocy w szafie elektrycznej. Dostępny jest zarówno przelotowy radiator w IP65, umożliwiający przepływ ciepła na zewnątrz szafy elektrycznej oraz wariant ?zimnej płyty? wykorzystywany do połączenie z obiegiem systemu chłodzenia (woda, olej). Te rozwiązania eliminują konieczność stosowania kontroli klimatu w szafie.

Wszystkie moduły zasilania mogą zwracać energię do sieci. Zamiast zamieniać energię kinetyczną wytwarzaną podczas hamowania w ciepło, jest ona zamieniana w energię elektryczną i zwracana do sieci. Mechanizm ?korekcji współczynnika mocy? redukuje moc przyłączeniową, (pobierana jest tylko moc czynna), a w szczególności pobór prądu przez maszynę (w przybliżeniu dwukrotnie).

ACOPOSmulti ma zintegrowane zasilanie 24V dla napędów i innych urządzeń (PLC, PC). Gwarantuje to przewidywalne zachowanie maszyny w przypadku utraty zasilania (funkcjonalność kontrolowanego zatrzymania).

System bezpieczeństwa ACOPOSmulti jest oparty ma ETHERNET Powerlink Safety i obejmuje następujące funkcje Kat. 3, EN 954-1:

  • niekontrolowane i kontrolowane zatrzymanie,
  • bezpieczne zatrzymanie i przerwanie pracy,
  • bezpieczny ograniczony kąt ruchu oraz bezpieczna ograniczona bezwzględna pozycja,
  • bezpieczna ograniczona prędkość,
  • bezpieczny kierunek obrotu,
  • bezpieczne blokowanie restartu oraz bezpieczne wyjście na hamulec silnika.
www.br-automation.com