B&R Automation – Seria silników krokowych 80MPF

B&R wprowadziła do swojej oferty nową serie silników krokowych 80MPF z 60-sięcio milimetrowym kołnierzem mocującym. Silniki te charakteryzują się dużą wytrzymałością i są efektywne kosztowo. Posiadają o 25% większy moment obrotowy, a straty mocy są o 30% mniejsze. Te parametry idealnie odpowiadają założeniom trudnych aplikacji spotykanych np. w przemyśle pakującym lub rozlewniczym.
Silniki z kołnierzem 60 mm 80MPF, 56 mm 80MPD i 86 mm 80MPH należą do najbardziej wydajnych silników krokowych na rynku pod względem momentu trzymającego. B&R oferuje obecnie silniki dla najbardziej wymagających aplikacji z momentem trzymającym w zakresie od 1.1 Nm do 13.6 Nm. Do sterowania tymi silnikami B&R oferuje serwonapędy ACOPOSmicro oraz system wejść /wyjść X20 i X67 pracujące w zakresie prądowym od 1 do 10A.
W trakcie projektowania serii 80MPF szczególną uwaga była poświęcona na zapewnienie kompatybilności z 56-sześcio milimetrowymi silnikami serii 80MPD. W tym celu otwory montujące na silnikach z dwóch różnych serii są identyczne. Dzięki użyciu wysokiej jakości materiałów, silniki krokowe, jak wszystkie silniki B&R, są niezwykle wytrzymałe i mają długi cykl życia.
Łożyska w silnikach krokowych są kluczowymi komponentami podczas zapewnienia niezawodności w trudnych warunkach przemysłowych. Posiadając wieloletnie doświadczenia z serwonapędami i bazując na opiniach klientów firma B&R wdrożyła optymalne rozwiązanie. Uszczelnienia łożysk gwarantują najwyższą ochronę przed zabrudzeniem i wilgocią.
Nowe silniki serii 80MPF posiadają w standardzie stopień ochrony IP30. Jako opcja dostępna jest ochrona IP65. W zależności od wymagań, 60-sięcio milimetrowe silniki mogą być dodatkowo wyposażone w enkoder ABR, SSI i /lub hamulec. www.br-automation.com