Micro-Epsilon – Miniaturowe czujniki temperatury

Czujniki temperatury serii CSmicro firmy Micro-Epsilon, w ofercie WObit, są jednymi z najmniejszych pirometrów dostępnych w tej chwili na rynku. Układ pomiarowy został tak zminiaturyzowany, że średnica zewnętrzna głowicy pomiarowej to tylko 14mm, a cała elektronika została zintegrowana w przewodzie czujnika.
Kompaktowe czujniki CSmicro znajdują najczęściej zastosowania w aplikacjach, gdzie przestrzeń montażowa jest znacznie ograniczona. Pirometry tej serii w wersji podstawowej pozwalają na bezkontaktowy pomiar temperatury w zakresie -20°C…350°C, a na wyjściu podaje sygnał napięciowy, proporcjonalny do zmierzonej wartości. W wersjach dwu-przewodowych, z wyjściem prądowym, zakres pomiarowy jest większy i mieści się w granicach -30°C…900°C. Firma Micro-Epsilon oferuje również wykonania specjalne czujników do pomiarów ekstremalnie wysokich temperatur – do 1600°C.
Opcjonalnie każdy czujnik serii CSmicro można wyposażyć w cyfrowy interfejs USB, który pozwala na połączenie na przykład z komputerem PC. W takich rozwiązaniach w komplecie dostarczane jest oprogramowanie na komputer PC, które umożliwia wizualizację pomiarów oraz rejestrację danych do pliku. www.wobit.com.pl