B&R ACOPOSmicro SERVO

Seria B&R ACOPOSmicro SERVO przeznaczona jest do kontroli serwosilników małej mocy. Są to urządzenia kompatybilne z napędami pod względem programistycznym, tzn. są obsługiwane jak standardowe serwonapędy ACOPOS czy moduły do sterowania silnikami krokowymi serii ACOPOSmicro poprzez bloki funkcyjne PLCopen Motion. Umożliwia to z jednej strony wykorzystanie różnych rozwiązań napędowych w jednym projekcie, a z drugiej strony bardzo proste przejście z silników krokowych na silniki serwo i odwrotnie.

ACOPOSmicro SERVO może obsługiwać dwie osie o mocy do 500 W każda. Powierzchnia potrzebna do instalacji napędu to mniej niż 50 cm2 na oś. Dzięki temu możliwe jest wdrożenie aplikacji wieloosiowych, zajmując mało miejsca w szafie (mały moduł i uproszczone okablowanie).

Stopień mocy ACOPOSmicro SERVO może być zasilany napięciem od 18 V do 80 V. W aplikacjach małej mocy tak niskie napięcie zasilania powoduje, że straty mocy na elementach półprzewodnikowych są bardzo niskie, co eliminuje konieczność stosowania skomplikowanych i drogich, rozwiązań chłodzenia. Poza funkcją bezpiecznego wyłączenia momentu i obsługą wejść wyzwalających ACOPOSmicro SERVO ma jeszcze dodatkowe wyjście 24 V, które może być użyte np. do kontroli hamulca silnikowego.

www.br-automation.com