Beijer Electronics prezentuje zaktualizowaną wersję iX 1.30

Dzięki otwartej architekturze platformy i najbardziej zaawansowanym graficznie rozwiązaniom, iX wyznacza nowe trendy dla nowoczesnych rozwiązań HMI. Rozwiązanie HMI firmy Beijer Electronics jest obecnie dostępne w wersji oferującej lepszą wydajność z uaktualnionym oprogramowaniem i rozszerzonymi funkcjami. Zwiększona została funkcjonalność operacji w trybie runtime i development, przyspieszono zmiany ekranów i budowanie projektów. Inne udogodnienia to nowa funkcja przewijania, lepsze przesyłanie i pobieranie danych oraz obsługa języka chińskiego.

iX Developer funkcjonuje jako uniwersalne narzędzie do planowania projektów dla wszystkich produktów z serii iX Panel. W jej zakres wchodzą jednostki z klawiaturą i ekranami dotykowymi w zakresie wielkości od 4, 3’’ do 19 ‘’. Ogólna wydajność i szybkość działania programu iX Developer została znacznie poprawiona dzięki dodaniu nowych oraz zmodyfikowaniu istniejących funkcji. Rezultatem jest intuicyjne narzędzie projektowe do wydajnego tworzenia realistycznego środowiska graficznego.

Każdy nowy użytkownik iX Developer V1.30 doceni dużą ilość istniejących projektów demo, pomagających w tworzeniu własnych projektów. Równie użyteczny jest większy wybór ekranów demo – wykorzystanie istniejących szablonów i skryptów inspiruje do tworzenia swoich własnych rozwiązań.

Animowane pliki .gif ożywiają ekran i skupiają uwagę użytkownika na bezpieczeństwie operacji. Poprawiona funkcja toggle-tag pomaga użytkownikowi błyskawicznie stworzyć podświetlone od tyłu przełączniki, które pokazują status przycisków. Znaczne ograniczenie czasu projektowania osiągnięto za pomocą wykorzystania rozszerzonych bibliotek obiektów i włączaniu elementów graficznych do własnych projektów. Dzięki funkcji eksportowania baz danych ( Database Export) z łatwością można tworzyć kompletne raporty podsumowujące dane produkcyjne i listy alarmów. Na końcowym etapie plik typu Excel jest gotowy do analizy za pomocą zewnętrznych programów.

W trybie runtime nowa funkcja Alarm-Viewer oferuje znacznie poprawioną nawigację w listach alarmów. Dzięki funkcji Touch Scroll użytkownik jest w stanie przejrzeć szybko i intuicyjnie nawet długie listy. Układy klawiatur zawierające znaki specjalnie m.in cyrylicę czy chińskie czcionki są obecnie zwarte w standardowym wyposażeniu. Użytkownik nakłada specyficzny dla swojego języka układ klawiatury, tak aby pracować w dobrze sobie znanym środowisku. Jest to bardzo przydatna cecha zwłaszcza dla konstruktorów maszyn przeznaczonych na eksport.