Beckhoff Automation ? ET2000

Firma Beckhoff wprowadziła do swojej oferty wielokanałowy analizator ET 2000 sieci Ethernetu przemysłowego.

Umożliwia on zsynchronizowaną kontrolę do czterech niezależnych kanałów sieciowych, pracujących z szybkościami transmisji 10/100 Mbit/sek zarówno w specjalizowanych sieciach przemysłowych tzw. czasu rzeczywistego (EtherCAT, PROFINET), jak również w klasycznych, komercyjnych sieciach Ethernet np. biurowych.

Dzięki swej kompaktowej i wytrzymałej obudowie analizator sprawdza się w zarówno w typowo przemysłowych aplikacjach, jak i laboratoriach systemowych. Osiem portów pozwalana śledzenie zmian i analizę funkcjonowania czterech kanałów sieciowych będących fragmentami kilku oddzielnych sieci lub łączących różne węzły w jedną dużą sieć. Wszystkie zarejestrowane przez urządzenie ramki danych oznaczane są tzw. stemplem czasowym, z dokładnościądo 1 ns, co daje możliwość precyzyjnej analizy transmisji w testowanych fragmentach.

Analizator może komunikować się z komputerem poprzez szybkie łącze Gbit Ethernet. Komunikacjata obsługiwana jest przez drivery systemu Windows, bazujące na otwartym interfejsie WinPcap, dzięki czemu urządzenie ET2000 może współpracować z ogólnie dostępnymi narzędziami monitoringu sieci, jak np. Wireshark (Ethereal) lub innymi specjalizowanymi pakietami (np. analizator EtherCAT).

Analizatory komunikacji sieciowej to urządzenia niezbędne w procesie implementacji przemysłowych sieci Ethernet. Umożliwiają one szybkie wykrycie i zdiagnozowanie możliwych błędów synchronizacji czasu transmisji lub innych niezgodnościi rozbieżności w przesyle danych.

www.beckhoff.pl