Technologia łączenia redukuje czynności utrzymania i zwiększa niezawodność

Rockwell Automation wprowadza system bezpieczeństwa Allen-Bradley Guardmaster GuardLink, nowy protokół bezpiecznej komunikacji, który pomaga operatorom usprawnić diagnostykę oraz skrócić czas przestojów maszyn, przy jednoczesnym zwiększeniu produktywności.

Urządzenia bezpieczeństwa tradycyjnie są podłączane do osobnych wejść bezpiecznych, co wymaga większej ilości przewodów i wprowadza dodatkowe punkty pojawienia się błędów. Natomiast przy łączeniu szeregowym traci się możliwość rozróżnienia, z którego urządzenia pochodzą informacje. System GuardLink umożliwia łączenie szeregowe urządzeń bezpieczeństwa, zapewniając jednocześnie dostęp do diagnostyki poszczególnych urządzeń. Zapewnia odpowiedni poziom bezpieczeństwa, diagnostykę, możliwość zdalnego resetowania i wysyłania poleceń odryglowania przez pojedynczy czterożyłowy kabel, którym można połączyć ze sobą do 32 urządzeń. System GuardLink pozwala także znacznie obniżyć koszty instalacji, dzięki redukcji okablowania nawet o 38%.

Technologia GuardLink jest zintegrowana z przekaźnikami i komponentami bezpieczeństwa Allen-Bradley Guardmaster, co zapewnia użytkownikom dostęp do informacji o ich stanie z całej instalacji bezpieczeństwa. Połączenie urządzeń bezpieczeństwa do inteligentnych trójników z technologią GuardLink oraz standardowym okablowaniem do przekaźników bezpieczeństwa Guardmaster zapewnia lepszą widoczność całego systemu, aż do pojedynczych osłon czy przycisków stopu awaryjnego.

? Aktywacja przycisku stopu awaryjnego lub wyłącznika blokującego, powoduje przesłanie do przekaźników bezpieczeństwa Guardmaster indywidualnego sygnału bezpieczeństwa ? objaśnia Grzegorz Bauer, Senior Commercial Engineer w Rockwell Automation. ? Informacja ta jest następnie rozsyłana w całym środowisku Connected Enterprise za pośrednictwem interfejsu sieciowego Guardmaster, co zapewnia łatwiejsze i szybsze diagnozowanie i usuwanie problemów w porównaniu z tradycyjnymi systemami przewodowymi.

System bezpieczeństwa GuardLink jest w pełni kompatybilny z platformą Logix i ma predefiniowane nazwy zmiennych w aplikacji Rockwell Software Studio 5000. Uproszczona budowa oraz zredukowana ilość niezbędnego okablowania zapewnia łatwą instalację typu ?plug-and-play?.

Źródło: Rockwell Automation