Ball Beverage Packaging EMEA uruchamia moduły produkcyjne?w swojej lubelskiej fabryce wieczek do puszek aluminiowych

Ball Beverage Packaging EMEA, uruchomiła w swojej fabryce w Lublinie dwa nowoczesne moduły produkujące aluminiowe wieczka puszek do napojów. Inwestycja przyczyni się do utworzenia kilkudziesięciu nowych miejsc pracy, a rozległa instalacja fotowoltaiczna na dachu budynku fabryki znacznie ograniczy ślad węglowy zakładu.

Ball Beverage Packaging EMEA w Lublinie powstał 15 lat temu jako pierwsza inwestycja w Podstrefie Lublin Specjalnej Strefy Ekonomicznej EURO-PARK Mielec. Obecnie jest jedną z flagowych lokalizacji spółki Ball Corporation w Europie, produkującą wieczka do puszek aluminiowych, będących przykładem zrównoważonych opakowań. Ostatnia dekada to imponujący rozwój lubelskiego zakładu, który awansował do grona największych tego typu ośrodków produkcyjnych na świecie. Wytwarzane w Lublinie wieczka puszek do napojów trafiają do światowych klientów w Europie, a następnie po spożyciu napojów przez konsumentów wracają do Polski w formie pełnowartościowego aluminium pozyskanego w procesie recyklingu.

Fabryka Ball w Lublinie wyróżnia się na świecie pod względem zastosowania innowacyjnych technologii automatyzacji modułów produkujących wieczka, ale również logistyki wewnątrzzakładowej oraz monitorowania i zarządzania złożonymi procesami technologicznymi. Moduły do tworzenia wieczek są wyposażone w szereg czujników monitorujących ich pracę i pozwalających kontrolować produkcję w czasie rzeczywistym, w tym krytyczne parametry pracy pras produkcyjnych. Transport wewnętrzny obsługiwany jest przez pojazdy samojezdne AGV (Automated Guided Vehicles), co pozwoliło w pełni zautomatyzować procesy produkcyjne. Z kolei system paneli fotowoltaicznych o mocy 908,22 kWp, zainstalowanych na dachu ogranicza zużycie energii elektrycznej.

Innowacyjny zakład Ball w Lublinie produkujący wieczka, odgrywa strategiczne znaczenie dla naszej obecności w regionie EMEA, a pionierskie rozwiązania i projekty lokalnego zespołu zasługują na duże uznanie. Obsługując wiele rynków w całej Europie, lubelska fabryka wspiera dążenie Ball do doskonałości w dostarczaniu produktów aluminiowych naszym klientom. Dziękuję zespołowi z Lublina za dotychczasową świetną pracę i życzę dalszych sukcesówpowiedział Gerhard Mayer, Wiceprezes ds. operacyjnych Ball Beverage Packaging EMEA podczas inauguracji w Lublinie.

Innowacyjne rozwiązania wprowadzone przez polskich specjalistów Ball w Lublinie są traktowane w kategorii najlepszych praktyk, na których wzorują się zakłady w Stanach Zjednoczonych i Europie. Inwestycja pozytywnie wpłynęła na lokalną gospodarkę, z czego skorzystało wiele firm z Lubelszczyzny.

Dwa nowe moduły produkcyjne wieczek w Ball Lublin to największa tego typu inwestycja w Europie, dzięki której stworzymy kolejne kilkadziesiąt miejsc pracy. Wolumen produkcji oraz wskaźniki biznesowe są ważną miarą sukcesu, który zawdzięczamy każdemu z pracowników. Co więcej, nasz biznes prowadzimy w sposób zrównoważony, z najwyższą dbałością o środowisko, ponieważ cały odpad produkcyjny jest odzyskiwany i podlega recyklingowipodkreśla Robert Granosik, Członek Zarządu i Dyrektor lubelskiego zakładu Ball Packaging Europe.

Firma Ball Corporation prowadzi swój biznes w oparciu o zasady zrównoważonego rozwoju. Puszki aluminiowe, które wyróżnia globalny wskaźnik recyklingu na poziomie około 70% i wysoka wydajność recyklingu, są najbardziej zrównoważonym i poddawanym recyklingowi pojemnikiem na napoje na świecie. Po opróżnieniu aluminiowa puszka, butelka lub kubek mogą zostać poddane recyklingowi i wrócić na półki sklepowe w ciągu zaledwie 60 dni.

Krzysztof Żuk, Prezydent Miasta Lublin, podkreślając znaczenie firmy Ball w regionie, powiedział podczas uroczystości: ? Inwestorzy i przedsiębiorcy odgrywają kluczową rolę w rozwoju Lublina i aglomeracji lubelskiej. Otwarcie nowych modułów produkcyjnych Ball Beverages Packaging EMEA w Specjalnej Strefie Ekonomicznej EURO-PARK na Felinie to nie tylko dowód na to, że przyciągamy nowe inwestycje, ale także przykład zaufania inwestorów i przedsiębiorców do potencjału naszego miasta.

Fabryka w Lublinie stworzyła setki nowych miejsc pracy i od początku swojego istnienia jest wyróżniającym się pracodawcą w regionie. Dajemy stabilne zatrudnienie i możliwość rozwoju kompetencji, jednocześnie dbając o różnorodność w naszych zespołach. W Ball Lublin nikogo nie dziwi kobieta na stanowisku mechanika, automatyka czy narzędziowca. Większość składu zarządu firmy to również kobiety, dodaje Robert Granosik.

Lubelska fabryka Ball wspiera również społeczność lokalną, co roku biorąc udział w wielu lokalnych akcjach charytatywnych czy wspierając żeńską drużynę piłki ręcznej MKS Lublin.


Ball Corporation