AVEVA PI System od teraz w polskiej dystrybucji ASTOR

ASTOR, czołowy dostawca inteligentnych technologii dla przemysłu, z dumą ogłasza, że AVEVA PI System, znany wcześniej jako OSIsoft PI System, jest teraz dostępny w polskiej dystrybucji krakowskiej firmy. Ta nowość w ofercie ASTOR umożliwi klientom stosowanie najbardziej zaawansowanych rozwiązań zarządzania danymi procesowymi. To kolejny, wyższy poziom w cyfrowej transformacji fabryk i zakładów produkcyjnych.

Bez dobrej analizy nie ma właściwych decyzji a co za tym idzie rozwoju biznesu i powiększania zysków. W dobie cyfrowej rewolucji możliwe jest to dzięki danym, a te są paliwem dla AVEVA PI System. Dzięki temu narzędziu przedsiębiorstwa mogą uzyskać pełny wgląd w swoje procesy produkcyjne, identyfikować obszary optymalizacji oraz podejmować szybkie, świadome decyzje biznesowe.

Doświadczenie ASTOR na rynku oprogramowania przemysłowego to niemal trzy dekady. W tym czasie byliśmy świadkami tego, jak bardzo zmienia się przemysł. Towarzyszyliśmy firmom na różnych etapach ich rozwoju – mówi Marek Zamojski, dyrektor linii biznesowej oprogramowanie w ASTOR.

 I dodaje: W dzisiejszych czasach, gdzie wiele systemów od różnych dostawców, różnych klas, takich jak SCADA, CMMS, ERP, APS, czy nawet Excel, przechowuje istotne informacje w odseparowanych formatach, integracja staje się kluczowym wyzwaniem. ASTOR doskonale zdaje sobie z tego sprawę i proaktywnie reaguje, oferując rozwiązanie, które łączy wszystkie źródła informacji w firmie w jednym miejscu.

AVEVA PI System nie tylko gromadzi dane z całego przedsiębiorstwa, ale także integruje je i nadaje odpowiednie konteksty, umożliwiając przejrzystą analizę. To nadrzędny system, który zapewnia przedsiębiorstwom dostęp do najnowszych technologii optymalizacji i analizy danych takich jak cyfrowe bliźniaki (digital twin), sztuczna inteligencja w przemyśle (Predictive Maintenance, Predictive Energy Efficiency) czy też optymalizacji jakości produkcji (Predictive Quality oraz Predictive Throughput) i wiele innych. Ogromną zaletą systemu jest funkcja no code, czyli nie ma konieczności pisania kodu.

Korzyści wynikające z wdrożenia AVEVA PI System są znaczące. Dostęp do rzetelnych danych w odpowiednim kontekście ułatwia analizę, raportowanie oraz podejmowanie decyzji biznesowych, które przekładają się na błyskawiczny zwrot z inwestycji. Ponadto, możliwość zaawansowanej analizy danych oraz optymalizacji procesów dzięki AI otwiera przed firmą nowe perspektywy w zakresie projektowania swojej przyszłości w oparciu o dane historyczne. To narzędzie stanowi kluczowy element w budowaniu inteligentnych fabryk oraz realizacji koncepcji Industry 4.0.

Potwierdza to Marcel Kwiatkowski, menedżer ds. rozwoju AVEVA PI System i uzasadnia:

Jestem przekonany, że dzięki jednoczesnej współpracy z ASTOR i wyborowi AVEVA PI System, kluczowe dane przedsiębiorstw są bezpieczne, zintegrowane i gotowe do zaawansowanej analizy. W ten sposób firmy wykorzystujące AVEVA PI System włączają się w globalny nurt wyznaczania trendów w obszarach związanych z zaawansowaną analityką.

Szczegółowe informacje na stronie dedykowanej AVEVA PI System.