Automatyzacja siłą napędową przemysłu Targi Maszynowe MSV 2006

Od 18 do 22 września 2006 r. w brneńskim Centrum Wystawienniczym odbyły się 48. Międzynarodowe Targi Maszynowe oraz 5. Międzynarodowe Targi Obrabiarek i Formierek IMT.
Impreza cieszyła się dużym zainteresowaniem firm zagranicznych. Wystawcy spoza Czech stanowili 36% prezentujących się firm. W targowych kasach natomiast w ciągu czterech dni zarejestrowało się ponad 10 200 zagranicznych specjalistów. Również nasze wydawnictwo zaznaczyło na targach swoją obecność ? dystrybuując pierwszy numer czeskiej edycji Control Engineering. Magazyn cieszył się ogromnym zainteresowaniem zarówno zwiedzających, jak i wystawców.
Tegoroczne targi zdominowały obrabiarki i formierki. Wystawa IMT zajęła największą powierzchnię wystawienniczą ? blisko 18 500 m2 oraz osiągnęła rekordową liczbę wystawców zagranicznych ? 49%.
Sukcesem okazał się również odbywający się w ramach Targów MSV projekt Automatizace. Udział w nim wzięło 550 firm. Wśród nich pojawiły się znane firmy, jak Honeywell czy Rockwell Automation, które w ostatnich latach nie wystawiały się w Brnie. Mottem targów było hasło ?Automatyzacja siłą napędową przemysłu?.
Targi odwiedziło blisko 100 tys. osób. Goście zagraniczni przyjechali z 51 krajów, najwięcej ze Słowacji, Niemiec, Polski, Rosji, Austrii, Węgier, Białorusi i Słowenii. 86,4% gości targowych stanowili specjaliści.
Kolejne, 49. Międzynarodowe Targi Maszynowe oraz 4. Międzynarodowe Targi Transport i Logistyka odbędą się w dniach 1-5 października 2007.
M.W. Agencja Promocji Eksportu