Audi kupuje udziały w Cubic Telecom

    Audi zamierza zwiększyć swoją techniczną przewagę na polu tzw. connectivity. Przez spółkę – córkę, Audi Electronics Venture GmbH (AEV), firma nabyła udziały w Cubic Telecom, firmie dostarczającej narzędzia typu M2M ("machine to machine"). Audi i Cubic Telecom mają zamiar wspólnie tworzyć rozwiązania typu connectivity, przeznaczone dla samochodów.
    Spółka Audi Electronics Venture GmbH (AEV) kupiła strategiczny, mniejszościowy pakiet udziałów w irlandzkim firmie Cubic Telecom. Peter Steiner, prezes zarządu AEV, wyjaśnia: – Audi i Cubic Telecom to silni partnerzy tworzący rozwiązania z zakresu infotainment. W przyszłości, obie firmy chcą zmierzać do tego, by różne modele Audi jeszcze lepiej były połączone z otoczeniem i z internetem.
    Audi Electronics Venture GmbH (AEV) tworzy elektroniczne rozwiązania dla samochodów Audi od października 2001 r. Spółka-córka Audi AG, pracuje nad nowymi funkcjami i nowym oprogramowaniem, wyszukuje światowe trendy techniczne, inwestuje w przedsiębiorstwa typu start-up i współpracuje z firmami z wielu branż.

    Cubic Telecom, to irlandzki operator umieszczonych w tzw. chmurze platform M2M. Firma koncentruje się na rozwiązaniach umożliwiających bezprzewodową łączność klientom "internetu przedmiotów" i klientom korporacyjnym. Przygotowywane przez Cubic Telecom aplikacje i rozwiązania techniczne, na etapie produkcji są montowane w odpowiednich urządzeniach, dzięki czemu korzystanie z nich możliwe jest z każdego miejsca na świecie. Przedsiębiorstwo oferuje wyjątkowe zastosowania programów i zarządzanie platformą na bazie chmury. Cubic współpracuje z producentami tabletów i notebooków, z wielkimi przedsiębiorstwami handlu detalicznego, a ostatnio również z firmami oferującymi techniki M2M i producentami samochodów.

    źródło: Audi