Astraada HMI – nowoczesne panele operatorskie w atrakcyjnych cenach

Panele operatorskie Astraada HMI to urządzenia łączące w sobie zaawansowaną funkcjonalność, wysoką jakość i niezawodność oraz atrakcyjną cenę. W ramach jednej rodziny dostępne są trzy różne serie produktów, które z uwagi na swoje możliwości pozwalają na ich stosowanie w większości aplikacji wizualizacyjnych spotykanych obecnie na rynku automatyki.

 • Astraada HMI Panel ? modele przeznaczone do zastosowań w małych i średnich systemach sterowania oraz jako elementy sterujące maszyn (OEM). Seria ta wyposażona jest w własny system operacyjny pozwalający na realizację zaawansowanych funkcji wizualizacyjnych, rejestracji danych oraz prostego sterowania przy użyciu makr programowych.
 • Astraada HMI Panel CE ? przemysłowe panele operatorskie wyposażone w oprogramowanie do wizualizacji Wonderware InTouch CE. Są połączeniem stosowanego na całym świecie systemu wizualizacji procesów przemysłowych z wytrzymałym i niezawodnym sprzętem.
 • Astraada HMI Panel PC ? seria komputerów panelowych w wykonaniu przemysłowym, z systemem Windows XP. Przeznaczone są do wizualizacji najbardziej wymagających procesów technologicznych.

Astraada HMI Panel
Do najważniejszych zalet paneli Astraada HMI Panel należą:

 • Wysoka wydajność. Modele HMI Panel wyposażone są w szybkie procesory i dużą ilość pamięci.
 • Bogate możliwości komunikacyjne. Panele potrafią obsługiwać ponad 250 protokołów komunikacyjnych, wyposażone są w co najmniej dwa porty szeregowe, opcjonalnie Ethernet oraz USB. Bardzo przydatna okazuje się również obsługa komunikacji transparentnej, przy pomocy której możliwy jest serwis i programowanie sterowników za pomocą kabli komunikacyjnych za pośrednictwem których udostępniają dane do panela.
 • Wysoki poziom bezpieczeństwa. Urządzenia udostępniają aż osiem różnych poziomów dostępu, wymagających w celu potwierdzenia autoryzacji, ośmioznakowych kodów, a także rozbudowany system zabezpieczenia programu i zgromadzonych w panelu danych.
 • Praca w trudnych warunkach. Panele są bardzo odporne na wstrząsy i wibracje oraz posiadają klasę zabezpieczeń IP65.
 • Obsługa danych historycznych i makr programowych. Panele potrafią rejestrować dane historyczne, pokazywać je w postaci wykresów, a także archiwizowaći udostępniać je w postaci plików. Do wykonywania obliczeń można wykorzystać wbudowaną obsługę makr programowych.
 • Alarmy, receptury, raporty. Panele wyposażone są w rozbudowaną obsługę alarmów, zaawansowane zarządzanie recepturami oraz generator raportów. Bateryjne podtrzymanie informacji o alarmach gwarantuje ich pamiętanie nawet po odłączeniu napięcia zasilania od panela.
 • Oprogramowanie narzędziowe bez licencji. Efektywne i proste w obsłudze oprogramowanie narzędziowe Astraada HMI CFG potrafi obsługiwać kilka paneli jednocześnie. Dostępny jest symulator panela, ułatwiający testowanie aplikacji. Oprogramowanie jest darmowe ? najnowszą wersję można pobrać ze strony www.astraada.pl.
   

Astraada HMI Panel CE
Panele Astraada HMI Panel CE są wyposażone w system operacyjny Windows CE? oraz oprogramowanie Wonderware InTouch CE. Jest to przykład bardzo udanego przeniesienia dużej części funkcjonalności tego oprogramowania do znacznie tańszych i prostszych urządzeń przemysłowych, jakimi są panele operatorskie. Do ich najważniejszych zalet należą:

 • Wysoka jakość wykonania. Obudowy paneli są metalowe, zapewniając dużą odporność na czynniki zewnętrzne i trwałość. Urządzenia są chłodzone pasywnie.
 • Bogate możliwości komunikacyjne. Panele wyposażone są w dwa złącza Ethernet , dwa porty szeregowe oraz USB. Bardzo bogata paleta programów komunikacyjnych zapewnia możliwość połączenia z niemal każdym urządzeniem.
 • Kolorowe wyświetlacze dotykowe. Dostępne są modele z ekranami od 7 do 15 cali.
 • Środowisko tworzenia aplikacji. Do tworzenia aplikacji wykorzystywane jest środowisko Wonderware Development, to samo, które wykorzystywane jest w oprogramowaniu InTouch. Pozwala to na szybkie tworzenie wizualizacji w intuicyjnym środowisku graficznym, znanym każdemu użytkownikowi produktów Wonderware.

Astraada HMI Panel PC
Astraada HMI Panel PC to alternatywa dla droższych komputerów panelowych. Kompaktowe wymiary i wyposażenie w najbardziej niezbędne interfejsy komunikacyjne czynią z Astraada HMI Panel PC dobrą platformę do budowania przemysłowych systemów wizualizacyjnych oraz operatorskich. Wraz z urządzeniem dostarczony jest system operacyjny Windows XP i od użytkownika jedynie zależy, jaki rodzaj wizualizacji zainstaluje, czy też w jakiej konfiguracji sieciowej je wykorzysta. Ekrany dotykowe w formatach 10?, 12? i 15? odpowiadają za bezproblemowe przekazywanie informacji graficznej i łatwe wprowadzanie danych. Od systemów wykorzystujących pełną wersję Windows oczekuje się większej funkcjonalności niż od lżejszych systemów typowo panelowych. Z tego powodu możemy wykorzystać tę platformę sprzętową do bardziej rozbudowanych systemów , tworzonych czy to z użyciem oprogramowania InTouch czy też Proficy HMI/SCADA Cimplicity. Tak elastyczne podejście do stosowanego rozwiązania umożliwi lepsze jego dopasowanie do standardów oprogramowania zastanych w danej lokalizacji.
Astraada HMI to szerokie spektrum produktów przyspieszających proces wdrażania inwestycji przemysłowych, obniżających ich koszty oraz gwarantujących wysoki poziom stosowanych komponentów.
Więcej informacji na stronie produktu www.astraada.pl lub u dystrybutora, w firmie ASTOR.