ASTOR partnerem European Rover Challenge 2015

  W dniach 5-6 września 2015 r. w Regionalnym Centrum Naukowo-Technologicznym Podzamczu k/ Chęcin (województwo świętokrzyskie) odbędą się drugie Europejskie Zawody Łazików Marsjańskich – European Rover Challenge 2015 – największa impreza robotyczno – kosmiczna w Polsce. Oficjalnym partnerem wydarzenia została firma ASTOR, dostawca nowoczesnych technologii dla przemysłu i edukacji.
  The European Rover Challenge, w skrócie ERC, to międzynarodowe zawody organizowane przez Mars Society Polska. Zadaniem stojącym przed studenckimi zespołami jest zaprojektowanie i budowa analogu łazika marsjańskiego, który zmierzy się z innymi w kilku konkurencjach i pozytywnie przejdzie ocenę sędziowską. Zadania polegać będą m.in. na pobraniu próbek z podłoża i znalezieniu „życia", nawigacji, obsłudze i naprawie urządzeń. Wszystkie zadania wykonywane będą zdalnie, bez kontaktu wzrokowego z robotami, z wykorzystaniem kamer IP oraz systemu GPS.
  ERC rozszerza na Europę znaną już formułę zawodów University Rover Challenge organizowanych w Stanach Zjednoczonych przez The Mars Society, w których Polacy wielokrotnie odnosili sukcesy. Pierwsza edycja wydarzenia przyciągnęła w Polsce ponad 25 tysięcy zwiedzających!
  W zawodach udział weźmie 27 drużyn z całego świata, m.in. z Turcji, Egiptu, Stanów Zjednoczonych i oczywiście Polski.
  „Tak jak rok temu, firma ASTOR zaprasza odwiedzających na Piknik Naukowo-Technologiczny, który towarzyszy zawodom ERC. Na naszym stoisku atrakcje dla gości zapewnią dwa roboty przemysłowe: robot Kawasaki rozdający lizaki i robot EPSON grający w warcaby. Bardzo się cieszymy, że jest tak dużo młodzieży, dorosłych i rodzin z dziećmi zainteresowanych interaktywnymi technologiami, które ASTOR udostępnia na wyciągnięcie ręki” – zachęca Łukasz Mąka, koordynator ds. edukacji w firmie ASTOR, który będzie obecny na wydarzeniu.
  Dla zespołu, który zwycięży w zawodach łazików, przeznaczona jest nagroda 1000 USD. Tak jak w ubiegłym roku, wręczy ją prezes ASTOR, Stefan Życzkowski.
  Wstęp na imprezę jest bezpłatny. Serdecznie Państwa zapraszamy!
  Szczegółowe informacje na temat ERC 2015 znajdują się na stronie wydarzenia: www.roverchallenge.eu