Astor – Panel operatorski Quickpanel CE z klawiaturą i ekranem dotykowym

Podstawową cechą wyróżniającą ten model od pozostałych z tej serii jest wyposażenie go w klawiaturę.
Quickpanel CE, wykorzystuje system operacyjny Windows CE i wyposażony jest w ekran dotykowy. Kolorowy ekran STN może wyświetlać 65 536 kolorów w rozdzielczości 320 x 240 pikseli. Klawiatura Quickpanelu składa się z 26 programowalnych klawiszy funkcyjnych (oznaczonych od F1 do F26) oraz 8 dodatkowych, również programowalnych, klawiszy, znajdujących się wzdłuż krawędzi bocznych ekranu. Klawisze funkcyjne spełniają również rolę klawiatury alfanumerycznej. Przełączanie klawiszy pomiędzy pracą w trzech trybach (jako klawisze funkcyjne, znakowe lub numeryczne) odbywa się przy użyciu przycisku Fn.
Panel wyposażony jest w procesor Intel XScale PXA255 z zegarem 300 MHz, pamięć DRAM 32 MB oraz nieulotną pamięć Flash 32 MB. 
Panel charakteryzuje się rozbudowanymi możliwościami komunikacyjnymi. Wyposażony jest w port szeregowy, który może pracować w standardzie RS232 lub 485, a także port sieci Ethernet (wykorzystywany również do programowania panelu oprogramowaniem Proficy ME View). Jak każdy Quickpanel CE, również ten model jest dostarczany z zainstalowaną licencją Proficy ME View Runtime 8000 I/O. www.astor.com.pl