ASTOR – Karta komunikacyjna TAN – rozszerzenie paneli GE Fanuc Quickpanel CE o układ wejść/wyjść

Firma GE Fanuc wprowadziła do swojej oferty nowe rozwiązanie wykorzystujące panele operatorskie Quickpanel CE Control oraz moduły wejść/wyjść VersaMax. Dzięki specjalnej karcie komunikacyjnej TAN możliwe jest podłączenie bezpośrednio do Quickpanela modułów wejść/wyjść systemu VersaMax, zainstalowanych w kasetach rozszerzających. Jest to niezwykle pożyteczna właściwość, zważywszy na fakt, iż Quickpanel CE Control stanowi połączenie panela operatorskiego z programowym sterownikiem PLC.
Karta TAN pozwala na oddalenie modułów wejść/wyjść na maksymalną odległość 750 m. Możliwe jest podłączenie do 7-miu oddalonych kaset – w każdej kasecie może pracować po 8 modułów wejść/wyjść. Do podłączenia kaset wykorzystywane są standardowe moduły komunikacyjne VersaMax – karta dostarczana jest wraz z modułem ERM002 systemu VersaMax. Należy tutaj podkreślić, że to rozwiązanie nie blokuje pozostałych możliwości komunikacyjnych panela: nadal dostępne pozostają port Ethernet i 2 porty szeregowe RS232 i RS232/485. Cały system można skonfigurować z wykorzystaniem oprogramowania narzędziowego Proficy Machine Edition View/Logic Developer PC.
Połączenie modułów wejść/wyjść z panelem operatorskim Quickpanela CE Control stanowi bardzo ciekawe i przydatne rozwiązanie np. dla producentów maszyn, gdzie istotne są niskie koszty i wysoka funkcjonalność systemu. W efekcie powstaje rozwiązanie sprzętowe łączące w sobie system sterowania oraz aplikację wizualizacyjną. www.astor.com.pl