AFL2-12A-D525 – nowa generacja 12? komputera panelowego AFL

Jednym z najpopularniejszych komputerów panelowych iEI Technology Corp. jest model AFL-12A-N270, bezwentylatorowa jednostka z ekonomicznym procesorem Intel Atom N270. Wysoka niezawodność i stabilność pracy, a także przemyślana i solidna konstrukcja sprawiły, iż komputer doskonale sprawdza się zarówno w rozwiązaniach pracujących w trudnych warunkach przemysłowych hal fabrycznych, jak i lżejszych aplikacjach, takich jak np.: systemy informacyjne i reklamowe lub terminale multimedialne.

AFL-12A-N270 doczekał się swojego następcy, którym jest komputer AFL2-12A-D525 ? nie oznacza to jednak bynajmniej, że AFL-12A-N270 zniknie z oferty. W tym przypadku nie jest to tylko nowsza wersja tego komputera, lecz stworzona od podstaw nowa konstrukcja. Różnice między nową a bieżącą generacją są bardzo wyraźne. Najbardziej rzuca się w oczy nowy design komputera. Obudowa wygląda nowocześnie i bardzo estetycznie, a umieszczone pod ekranem dotykowe klawisze funkcyjne  oraz  wskaźniki LED aktualnego stanu pracy, czynią urządzenie bardziej funkcjonalnym. W odróżnieniu od poprzednika przednia część obudowy stanowi jedną płaszczyznę o stopniu szczelności IP64.Ułatwia to czyszczenia, utrudnia osadzanie się brudu oraz sprawia estetyczne wrażenia.

Nowością są dostępne od frontu: port micro USB oraz wbudowany czytnik kart micro SD. Różnice wizualne dotyczą także nowej panoramicznej matrycy z podświetleniem LED. Jasność jest o 20% wyższa w porównaniu z tradycyjnym modelem. Dzięki sensorowi intensywności światła matryca automatyczne dostosowuje swoją jasność do panujących warunków.

W nowym modelu producent daje klientowi możliwość wyboru technologii wykonania ekranu dotykowego. Użytkownik może wybierać między tańszym rezystancyjnym a wielodotykowym ekranem pojemnościowym. AFL2-12A-D525 wyposażono także w szereg urządzeń znacznie rozszerzających spektrum jego zastosowania. Na szczycie obudowy pojawiła się 1.3 Mpx kamera internetowa oraz wbudowany mikrofon. Opcjonalnie można rozbudować komputer o czytnik kart hybrydowych lub magnetycznych.

Za odpowiednie parametry obliczeniowe dba dwurdzeniowy procesor Intel Atom D525 1.8 GHz i wspierający go chipset ICH8M. AFL2-12A-D525 standardowo wyposażony jest w 1GB pamięci DDR3, jednak możliwość rozbudowy RAMu sięga 4GB. Dzięki zastosowaniu energooszczędnych podzespołów całość jest chłodzona pasywnie. Możliwa jest komunikacja sieciowa przewodowa (2x GbE LAN na portach RJ-45) oraz bezprzewodowa (IEEE 802.11b/g/n) osiągająca transfery do 300Mbps dzięki systemowi 2×2 MIMO. Na zewnątrz wyprowadzono podstawowe interfejsy, takie jak 2x RS-232 (DB-9 i RJ-45), 4x USB2.0 czy VGA. Nowością w tej serii komputerów jest wyprowadzenie na zewnątrz przełącznika trybu zasilania AT/ATX oraz przycisku do czyszczenia CMOS.  Istnieje możliwość wbudowania opcjonalnych czytników RFID (EM lub Mafire). Poprawił się zakres temperatury pracy, który mieści się teraz w przedziale od -20 do 60C.