Advantech – DVG-1100 Wideoserwer z mocowaniem na szynę DIN

DVG-1100 to wysokiej rozdzielczości video serwer firmy Advantech, który konwertuje analogowy sygnał video do postaci cyfrowej zgodnie z MPEG-4. Dzięki temu obraz może być efektywnie przesyłany przy wykorzystaniu sieci Ethernet 10/100BaseTX lub Internetu do dowolnego miejsca na świecie. Serwer współpracuje z kamerami typu PAL/NTSC ze złączami video BNC oraz z ruchomymi kamerami PTZ, co pozwala na kontrolę zoomu, jasności i kontrastu za pośrednictwem sieci RS-485.
Dodatkowo urządzenie posiada wejście audio MIC In orazzestaw wejść cyfrowych, pozwalających rozbudowywać system o dodatkowe urządzenia zewnętrzne. Administrator jest informowany o zmianie stanu wejścia za pośrednictwem serwera FTP lub e-mail, a wyjście przekaźnikowe może posłużyć do uruchamiania sygnałów alarmowych. Ponad to moduł wyposażony został w system Video Motion Detection, który wysyła snapshot’y poprzez serwer e-mail lub FTP w momencie wykrycia ruchu w zdefiniowanym obszarze kamery. Konfiguracja oraz obsługa serwera odbywa się w prosty sposób za pośrednictwem przeglądarki www. Wraz ze sprzętem dostarczane są drivery z funkcjami dla Microsoft Visual Studio. Do dyspozycji jest również bezpłatne oprogramowanie Video Server Utility, zapewniające podgląd i rejestrację obrazu z 15 obiektów.

Serwer przystosowany został do pracy w warunkach przemysłowych. Może funkcjonować w temperaturze od 0 do 50°C lub w rozszerzonej wersji od -20 do 70°C. Aluminiowa obudowa pozwala na montaż naścienny lub na szynie DIN. Do poprawnej pracy należy dołączyć zasilanie 12VDC. www.elmark.com.pl