Advantech AIW-166K 6E przyspiesza innowacje sieciowe Egde

Advantech, czołowy globalny dostawca przemysłowych rozwiązań IoT i bezprzewodowych, wprowadza na rynek najnowszy model z serii AIW-100 – AIW-166K. Ten innowacyjny zestaw bezprzewodowy Wi-Fi 6E jest zaawansowaną, przyszłościową propozycją w ofercie Advantech’s Industrial Wireless (AIW) i został zaprojektowany z myślą o rozwiązaniach przemysłowych, które wymagają większej przepustowości, wysokich prędkości transmisji i wydłużonego czasu pracy baterii. Moduł bezprzewodowy obsługuje dwustrumieniową łączność Wi‑Fi w pasmach 2,4 GHz, 5 GHz i 6 GHz, dzięki czemu AIW-166K doskonale nadaje się do stosowania w sprzęcie medycznym, urządzeniach transportowych, sztucznej inteligencji i kioskach handlowych. Zestaw bezprzewodowy Advantech AIW-166K zawiera moduł Wi-Fi 6E, anteny i kable do testowania rozwoju produktów, co zmniejsza ogólny nakład pracy przy rozwoju i przyspiesza wprowadzanie na rynek aplikacji sieciowych Edge.

Przyspieszenie innowacji w zakresie bezprzewodowych sieci Edge

AIW-166K z funkcją Wi-Fi 6E zapewnia większą szybkość i przepustowość, niedostępną wcześniej w przypadku Wi-Fi 5, zwiększając prędkość przesyłania danych z 433 Mb/s do 600 Mb/s w przypadku specyfikacji 80 MHz oraz z 6933 Mb/s do 9607 Mb/s w zakresie 160 MHz. Oprócz znacznie większych prędkości i przepustowości główną różnicą w przypadku Wi-Fi 6 jest usprawnienie statusu z pojedynczego użytkownika MIMO i OFDMA w fali 1 i 2 na wielu użytkowników MIMO i OFDMA.

Przeznaczony dla urządzeń medycznych i zastosowań AGV

Zestaw bezprzewodowy Advantech AIW-166K 6E zwiększa zasięg sieci Wi-Fi 5 z 312,5 kHz do 781,25 kHz Taki zasięg sygnału oznacza mniejsze opóźnienia i lepszą skuteczność. Pojazdy AGV w magazynach i zakładach produkcyjnych będą lepiej wykonywać swoje zadania, oszczędzając jednocześnie koszty siły roboczej, zmniejszając liczbę błędów ludzkich i poprawiając bezpieczeństwo produkcji.

Ponadto rozwiązanie Advantech AIW-166K zwiększa przepustowość nawet o 25%. Zgodnie z zapotrzebowaniem szpitale i kliniki potrzebują wydajnych systemów do analizowania danych w celu stawiania trafnych diagnoz oraz wspomagania procedur na oddziałach wypadkowych i ratunkowych w sytuacjach krytycznych. Dane muszą być przesyłane przez systemy bezprzewodowe, które muszą spełniać wymagania przyszłości dla urządzeń i sprzętu medycznego.

Główne cechy charakterystyczne:

Intel 6E AX210

Kształt i rozmiar M.2 2230

Szeroki zakres temperatur pracy: 0~70°C / 32~158°F, –40~85°C / –40~185°F

Kompatybilność z O/S: Windows, Linux i Chrome

Zestaw bezprzewodowy Wi-Fi 6E AIW-166K Advantech jest już dostępny. Dodatkowe informacje na temat AIW-166K lub innych produktów i usług firmy Advantech można uzyskać od najbliższego zespołu wsparcia sprzedaży i w witrynie www.advantech.com.