ABB – SVC Light z Magazynowaniem Energii

ABB, dostawca technologii energetyki i automatyki, wprowadził na rynek SVC Light (Static Var Compensator) z Magazynowaniem Energii, który jest najnowszą innowacją z rodziny FACTS (Elastycznego Systemu Przesyłania Prądu Przemiennego).
Nowa technologia łączy SVC Light z wysoce skalowalną technologią magazynowania energii. Bieżąca moc znamionowa i pojemność magazynowania mieści się zwykle w zakresie 20 MW dla okresów od 15 do 45 minut, ale technologia ta może zostać przeskalowana do 50 MW mocy na 60 minut i więcej.
SVC Light z Magazynowaniem Energii umożliwia dynamiczną kontrolę zarówno mocy czynnej, jak i biernej w systemie energetycznym, w sposób od siebie niezależny. Dynamiczna kontrola mocy biernej oznacza, że można szybko kontrolować napięcie i stabilność sieci zasilania.
Kontrola mocy czynnej jest możliwa przy zastosowaniu dynamicznego magazynowania energii poprzez wyrównywanie wahań mocy pochodzącej z nieciągłych źródeł wytwarzania energii, takich jak wiatr czy słońce. Ta technologia umożliwia również podtrzymanie zasilania dla obciążenia oraz dodatkowe usługi sieciowe, takie jak regulacja częstotliwości na danym obszarze.
SVC Light to system połączony z siecią elektroenergetyczną na poziomie transmisji, transmisji pośredniej i dystrybucji przy wykorzystaniu nowoczesnych półprzewodników. System magazynowania energii oparty jest na akumulatorach Li-ion w połączeniu z SVC Light.
SVC Light to system zapewniający dynamiczną kompensację mocy biernej w sieciach elektrycznych wysokiego napięcia. System pozwala na kompensację wahań napięcia i prądu w sieci elektrycznej, w ten sposób umożliwiając większy przepływ energii elektrycznej przez sieć przy utrzymaniu parametrów bezpieczeństwa i poprawie stabilności sieci. www.abb.com