ABB otwiera fabrykę silników elektrycznych

    ABB rozpoczyna produkcję w nowo wybudowanym zakładzie silników elektrycznych w Aleksandrowie Łódzkim, na terenie Łódzkiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej. Firma szykuje się także do kolejnej inwestycji w Polsce, budowy fabryki urządzeń energoelektroniki.
    Nowa fabryka silników w Aleksandrowie Łódzkim stała się integralną częścią światowej sieci centrów produkcyjnych ABB. Wyposażona w najnowocześniejsze technologie i spełniająca najwyższe wymagania w zakresie jakości wykonania i bezpieczeństwa pracy, po osiągnięciu pełnej mocy produkcyjnej, stanie się dużym centrum produkcyjnym silników elektrycznych.
    Inwestycja w budowę fabryki silników pochłonęła 62 miliony złotych. Nowo wybudowana fabryka będzie się specjalizować w produkcji niskonapięciowych silników elektrycznych. Już dziś pracuje tu 70 osób, a docelowo, na przestrzeni najbliższych dwóch lat, zatrudnienie osiągnie poziom 150 pracowników.
    Kolejna inwestycja ABB na terenie ŁSSE to fabryka urządzeń energoelektroniki. Inwestycja rzędu 59 milionów złotych stworzy 72 miejsca pracy. Cykl realizacji tej inwestycji wyniesie około 12 miesięcy.