ABB otwiera centrum dla robotyki

ABB stworzyła w Polsce nowe centrum dla branży robotyki. Picking & Packaging Engineering Center powstało w warszawskiej siedzibie spółki w Międzylesiu. Centrum specjalizuje się w aplikacjach związanych z pakowaniem i układaniem elementów, które mają zastosowanie m.in. w przemyśle spożywczym, farmaceutycznym, chemicznym i kosmetycznym.
„Picking” oznacza pobieranie pojedynczego elementu z linii produkcyjnej i włożenie go do opakowania detalicznego. „Packaging” to wkładanie opakowań detalicznych do zbiorczych. Następnym krokiem jest paletyzacja, czyli ułożenie opakowań zbiorczych na paletach oraz ich zafoliowanie, czyli przygotowanie do transportu.
Pomysł powołania centrum zrodził się w Polsce. Do jego budowy włączyli się również inżynierowie z Grupy ABB, specjaliści od analiz rynku oraz przedstawiciele fabryk producenta robotów przemysłowych IRB. Do dyspozycji klientów oddana została cała wiedza, doświadczenie, a także laboratorium testowe wyposażone we w pełni zrobotyzowane symulatory linii produkcyjnych.
Centrum tworzy gotowe rozwiązania dla klientów, szkoli, a także prowadzi testy produkcyjne zaprojektowanych aplikacji. Oferta PPC będzie skierowana zarówno na rynek polski, jak również do krajów europejskich.