ABB na 3. miejscu w rankingu „Firma dla Inżyniera” 2011

  ABB została po raz kolejny doceniona przez inżynierów z branży. W najnowszym rankingu „Firma dla Inżyniera” ABB zajęła 3. miejsce, awansując tym samym o jedną pozycję w porównaniu do zeszłorocznej edycji.
  Ranking prezentuje najlepszych pracodawców zatrudniających inżynierów w Polsce. Został stworzony przez Bank Danych o Inżynierach na podstawie głosów oddanych przez 2873 inżynierów między 1 stycznia a 31 grudnia 2011 roku.
  Według organizatora rankingu, głosujący na ABB zwracali uwagę na dostęp do nowych technologii, możliwości rozwoju i międzynarodowe środowisko, z jakim można mieć do czynienia podczas pracy w firmie. Nie bez znaczenia była dla nich również „dobra organizacja wewnątrz firmy, świetna praktyka, prawdziwa styczna z przemysłem”.
  – Ranking sam w sobie nie jest naszym celem. Celem jest uczynienie z ABB atrakcyjnego miejsca do pracy i rozwoju dla wszystkich potencjalnych kandydatów, w tym inżynierów, tak aby nasze stale rosnące potrzeby w obszarze rekrutacji mogły być realizowane w stu procentach. Ten cel skutecznie od kilku lat osiągamy, o czym świadczy ciągły wzrost liczby pracowników. Tym większą mamy satysfakcję, gdy realizacja naszych podstawowych celów przekłada się także na coraz wyższe miejsca w takich rankingach, jak ten. Duże znaczenie ma też fakt, iż na tym polu coraz skuteczniej rywalizujemy ze światowymi firmami działającymi w Polsce, i to nie tylko w branży energetycznej” – powiedział Jerzy Ciempiel, dyrektor personalny ABB w Polsce.
  ABB wyprzedziła w rankingu m.in. takie firmy jak Siemens, Budimex, Strabag, czy PKN Orlen.
  Ranking „Firma dla Inżyniera” 2011:
  1) Skanska
  2) General Electric
  3) ABB
  4) Siemens
  5) Budimex
  6) Strabag
  7) PKN Orlen
  8) Delphi
  9) Warbud
  10) Mostostal Warszawa