15 lat obecności firmy SAIA-Burgess na polskim rynku

Potrzeba bezpieczeństwa i wygody od stuleci steruje rozwojem technologicznym. Dlatego od lat wszystkie działania firmy SAIA-Burgess inspirowane są według zasady: Smart solutions for comfort and safety. Niebawem minie piętnasta rocznica wprowadzenia pełnego asortymentu produktów firmy SAIA-Burgess na polski rynek. Warto przypomnieć, jakie były tego początki oraz jak przez lata produkty tej firmy zmieniały otaczający nas świat.

Rozwój firmy SAIA-Burgess i jej produktów jest bezpośrednio związany z postępem technicznym. Założona w 1920 roku w Bernie od samego początku kreowała trendy rozwoju techniki na świecie. Warto przypomnieć daty, które z perspektywy czasu są dzisiaj krokami milowymi w rozwoju przemysłu, m.in. 1920 – wprowadzenie na rynek pierwszego elektromechanicznego przekaźnika, 1935 – wyprodukowanie mikroprzełącznika, 1969 – skonstruowanie pierwszego elektromechanicznego przekaźnika czasowego oraz 1979 – wdrożenie pierwszej rodziny swobodnie programowalnych sterowników PLC. To właśnie w laboratoriach firmy SAIA-Burgess powstawały innowacyjne urządzenia i technologie tak ogólnie dostępne w dzisiejszych czasach.

Trudno wyobrazić sobie dzień bez produktów tej firmy. Możemy odnaleźć je wszędzie tam, gdzie przebywamy. Jednak w większości przypadków nie zauważamy ich obecności gdyż są międzyinnymi zintegrowane jako część urządzeń i instalacji przemysłowych, aplikacji czy sprzętu domowego użytku. W Polsce produkty tej firmy znane są głównie w dwóch obszarach: automatyki przemysłowej i budynkowej (32-bitowych, w pełni modułowych PCD i kompaktowych PCS sterowników PLC) oraz podzespołów do automatyki (liczników impulsów, czasu pracy, energii elektrycznej, przekaźników czasowych, wyłączników krańcowych i bezpieczeństwa oraz silników krokowych i synchronicznych).

Przedstawicielstwo firmy SAIA-Burgess istnieje w Polsce od 1990 roku. W pionierskim okresie wczesnych lat dziewięćdziesiątych była to część znanej wówczas firmy komputerowotelekomunikacyjnej. Już wtedy osiągnięte sukcesy (między innymi system monitoringu i sterowania systemem elektroenergetycznym Pałacu Kultury i Nauki wWarszawie, pierwsze instalacje w MPWiK w Warszawie czy w Elektrociep łowni KAWĘCZYN) zaczęły budować pozytywny obraz firmy SAIA-Burgess w Polsce. A stworzone wówczas instalacje pracują do dnia dzisiejszego. Powstała na początku 1993 roku firma SABUR Sp. z o. o., jako wyłączny przedstawiciel SAIA-Burgess, umacnia pozycję tej firmy oraz skutecznie rozszerza obecność jej produktów w Polsce. SABUR od lat jest członkiem Polsko-Szwajcarskiej Izby Przemysłu i Handlu.

Dzisiaj śmiało możemy powiedzieć, że SAIA-Burgess należy do grona liderów firm rynku automatyki w Polsce. Zaufały jej produktom między innymi: Zespół Elektrociepłowni w Łodzi, Poczta Polska, MPWiK Warszawa, MPWiK Wrocław, DANFOSS, BOSCH, ELANA, Dramers, PKiN, AVON, Zhender Group, Elektrociepłownie Warszawskie, Pliva Kraków, ANWIL, Galaxia, BUTZIEPER Polska, STILON Gorzów, SELGROS, POLAR, KGHM POLSKA MIEDŹ, GE Power, Polifarb, PEC Poznań, Klimawentex, KWB Bełchatów, Polfarmex, IKEA, UNITY LINE.

Teraz m.in. odkręcając kran, korzystając z windy, zapalając światło, zaznając ciepła w domu, jeżdżąc zachodnim samochodem czy używając sprzętów domowego użytku wiemy, że nad naszą wygodą i bezpieczeństwem czuwają urządzenia firmy SAIA-Burgess.

Osoby, które zainteresowane są poznaniem historii powstania i rozwoju firmy zapraszamy na stronę www.saia-burgess.com.