Zastosowanie technologii Industry 4.0

Industry 4.0 w Solutions Park

Firma Pepperl+Fuchs ponownie zaprezentuje wykorzystanie technologii Industry 4.0 w Solutions Park na targach SPS/IPC/Drives odbywających się w Norymberdze. 

„Connected Customization” wykorzystuje wieloczujnikowy system skanerów LiDAR i kolorowych kamer do tworzenia chmury punktów odwiedzającego, który może następnie oglądać kolorowy obraz 3D ze wszystkich stron na urządzeniu mobilnym. Odwiedzający otrzyma także spersonalizowany magazyn branżowy z nadrukiem własnego wizerunku.

„Cloud-based RFID Solution” demonstruje zaskakująco proste rozwiązanie, w którym zasoby produkcyjne są rejestrowane za pomocą techniki RFID. Ułatwia to zarządzanie aktywami w chmurze obliczeniowej firmy Neoception, oddziału Pepperl+Fuchs, bez potrzeby stosowania sterownika PLC z odpowiednim oprogramowaniem.

Na wystawie „Sensor Data in the Cloud” zostanie przedstawiona instalacja produkcyjna z czujnikami i siłownikami IO-Link zintegrowanymi z chmurą obliczeniową Cumulocity Cloud firmy Software AG za pośrednictwem bramki Dell wyposażonej w odpowiedniego agenta programowego Neoception. Cumulocity umożliwia centralne rejestrowanie i zarządzanie statusem instalacji, a także ich wzajemne porównywanie.

Scenariusze aplikacji z czujnikami pracującymi bezprzewodowo w systemach IoT są pokazane w „Internet of Sensors”. Należą do nich na przykład poziomy napełnienia pojemników do recyklingu szkła w Smart Cities, status ręcznych zaworów sterujących w Smart Industry, a także status pojemników transportowych w Smart Logistics.