Zasilacze z funkcją Heartbeat® z interfejsem IO-Link

Inteligentne zasilacze Balluff Heartbeat® niezawodnie i efektywnie zasilą każdą aplikację. Zasilacze dostępne są w wykonaniach o mocy 60 W, 120 W, 240 W i 480 W. Funkcja Power-Boost zapewnia 150-procentową rezerwę mocy przy skokach zapotrzebowania.

Wskazanie obciążenia i stopnia wykorzystania

Zasilacze Heartbeat® na bieżąco analizują informacje o stanie swoich podzespołów. Kluczowe dla działania parametry są przedstawiane jako poziom obciążenia (Load) oraz aktualny stopień wykorzystania podzespołów wewnętrznych (Stress).

Konserwacja prewencyjna

Bazując na aktualnych i historycznych parametrach Lifetime przekazuje ważne wskazówki dot. koncepcji konserwacji prewencyjnej lub Condition-based Maintenance. Dzięki ciągłej, wewnętrznej kontroli parametrów roboczych zasilacza, następuje analiza żywotności urządzenia. Status wizualizowany jest za pomocą diody Lifetime. W chwili gdy parametry urządzenia odpowiednio pogarszą się, dioda zmienia swój kolor z zielonej na żółtą. Daje to jasny sygnał do prewencyjnej wymiany zasialacza nim jego parametry będą zagrażać zerwaniu ciagłości zasialania (diode czerwona).

IP20 i IP67

Ultrakompaktowa wersja o stopniu ochrony IP20 nadaje się do zastosowania w szafie sterowniczej. Do zastosowań na miejscu w trudnym otoczeniu dostępne są zasilacze Heartbeat® o stopniu ochrony IP67.

Diagnostyka dzięki IO-Link

Nowe zasilacze Heartbeat® posiadają opcję łączenia ich za pośrednictwem IO-Link bezpośrednio z innowacyjnymi, nadrzędnymi rozwiązaniami diagnostycznymi. Dzięki temu stanowią one wyznacznik dla nowoczesnych koncepcji konserwacji maszyn i urządzeń. Pełna diagnostyka obejmuje kilkadziesiąt parametrów pracy zasilacza.
Zalety:

  • bardzo wąska forma konstrukcyjna
  • IP20 i P67
  • Inteligentna diagnostyka Heartbeat®
  • Interfejs komunikacyjny IO-Link