Zaawansowane badania: igus nowym członkiem Profibus Nutzerorganisation e.V.

Jako specjalista od przewodów do pracy w ruchu, igus chce dalej rozwijać technologię Profinet poprzez swoje członkostwo w organizacji Profibus Nutzerorgan e.V. (Źródło: igus)

Przetestowane przewody chainflex Profinet zapewniają niezawodny przesył danych w aplikacjach ruchomych.

Profinet jest wiodącym na świecie rozwiązaniem komunikacyjnym opartym na sieci Ethernet dla automatyki przemysłowej. Nawet duże ilości danych mogą być przesyłane szybko i bezpiecznie, dzięki komunikacji w czasie rzeczywistym. Aby przyspieszyć badania nad technologią Profinet w aplikacjach ruchomych, igus dołączył do organizacji Profibus Nutzerorganisation e.V. (Profibus PNO), jako specjalista od przewodów.

Według wyników badań przeprowadzonych przez IHS Markit, Profinet jest przemysłowym systemem komunikacji Ethernet. Na podstawie nowo zainstalowanych węzłów, Profinet osiągnął udział rynkowy w 2018 na poziomie prawie 30 procent. Technologia została opracowana przez Profibus PNO. ?Ze względu na rosnące znaczenie Profinet w ruchomych zastosowaniach przemysłowych, dołączyliśmy do Profibus Nutzerorganisation e.V. jako specjalista od przewodów. W tym miejscu chcemy dalej rozwijać technologię?, mówi Karol Kozłowski, manager produktu przewody chainflex. ?Dzięki temu klient ma pewność, że nasze rozwiązania związane z przewodami zawsze spełniają aktualne wymagania elektryczne.? Profinet oferuje wyraźne korzyści dla przemysłu: duża ilość danych może być przesyłana z prędkością do 100 Mbit/s w oparciu o protokół Ethernet. Oznacza to również, że maszyny i przewody muszą poruszać się coraz bardziej dynamicznie w kompaktowej przestrzeni montażowej: wyzwanie dla standardowych przewodów. Dlatego igus od ponad 25 lat opracowuje przewody, które są odpowiednie do zastosowania w e-prowadnikach i robotach. Tylko dla grupy produktów Profinet firma igus oferuje dziewięć rodzajów przewodów dla różnych zastosowań.

Niezależnie od tego, czy jest to ruch liniowy czy skrętny, przewód chainflex gwarantuje trwałość

Przewody chainflex Profinet są dostępne z czterema materiałami płaszcza, czterema promieniami gięcia i dwoma kątami skrętu. Zakres produktów igus oferuje rozwiązania dla niewielkich przestrzeni montażowych, maksymalnych prędkości i ruchów trójwymiarowych z robotem do ? 360 stopni/m lub swobodnych ruchów. Przewody posiadają szereg atestów, takich jak UL, NFPA, EAC i CTP i są dostępne w żądanych długościach bezpośrednio z magazynu. Wszystkie przewody przechodzą także obszerną serię testów we własnym laboratorium testowym o powierzchni 3800 metrów kwadratowych. Tam, na przykład, dla przewodu Profinet CFBUS.LB.060 wykonano ponad 65 milionów ruchów, przy promieniu gięcia 63 mm. Dzięki licznym wynikom badań laboratoryjnych, przewody chainflex posiadają 36-miesięczną gwarancję niezawodności, która jest unikatowa na świecie. Na życzenie są one również dostępne jako w pełni konfekcjonowane przewody readycable, na przykład z okrągłym złączem M12 firmy Telegärtner.

Więcej informacji na temat technologii Profinet i przewodów chainflex Profinet można znaleźć na stronie https://www.igus.pl/info/unharnessed-cables-profinet


igus