YASKAWA ? japoński gigant otworzył biuro we Wrocławiu

  13 maja we Wrocławiu uroczyście otwarto pierwsze polskie biuro japońskiej firmy YASKAWA. Mieści się na terenie Wrocławskiego Parku Technologicznego.
  YASKAWA Electric Corporation to japońska firma założona w 1915 r., słynąca z produkcji robotów, systemów techniki napędowej oraz od 2013 r. (dzięki przejęciu niemieckiej firmy VIPA GmbH) sterowników PLC. Na całym świecie YASKAWA zatrudnia 15 tys. osób i jest światowym liderem pod względem rocznej wielkości produkcji przemienników częstotliwości, zwanych popularnie falownikami (ponad 1,8 mln sztuk), serwonapędów (800 tys. sztuk) oraz robotów (ponad 22 tys. sztuk).
  13 maja 2016 r. YASKAWA Polska Sp. z o.o. otworzyła biuro we Wrocławiu. Mieści się na terenie Wrocławskiego Parku Technologicznego, przy ul. Duńskiej 11. Choć produkty firmowe obecne sąw naszym kraju od wielu lat, to dopiero niedawno podjęto decyzję o otwarciu polskiej siedziby.
  ? Chcemy być bliżej naszych klientów, wzmacniać naszą pozycję na ryku polskim i europejskim ? powiedział Manfred Stern, prezes zarządu YASKAWA Polska Sp. z o.o. oraz YASKAWA Europe GmbH, europejskiej centrali firmy. ? Polska jest szóstą największą europejską gospodarką z bardzo dużym potencjałem, a Wrocław to miasto z bardzo dobrą infrastrukturą ? lotniskiem i autostradami, silnym ośrodkiem akademickim. Tu wiele firm ma swoje biura i zakłady produkcyjne. Stąd też decyzja o tej właśnie lokalizacji.
  W uroczystym otwarciu siedziby brali udział m.in. ambasador Japonii w Polsce, przedstawiciele władz Wrocławia, szerokie grono klientów i partnerów biznesowych oraz przedstawiciele mediów.<—newpage—>
  Ponad 120 zaproszonych gości miało okazję zapoznać się z centrum szkoleniowo-dydaktycznym firmy, w którym znajdują się roboty przemysłowe, minilinie technologiczne wyposażone w serwonapędy serii Sigma-7, falowniki nowej serii GA700 oraz sterowniki PLC i panele operatorskie VIPA. Całość przygotowana jest z myślą o klientach. Ma zapewnić im jak najlepsze wsparcie techniczne i zaoferować różnorodne szkolenia.
  Po części oficjalnej zgromadzeni goście mieli okazję uczestniczyć w pokazie japońskich sztuk walki, przygotowanym przez Fundację Przyjaźni Polsko-Japońskiej NAMI, oraz zwiedzić wrocławski Ogród Japoński. Przedstawiciele YASKAWA Polska oraz YASKAWA Europe zostali podjęci w ratuszu przez prezydenta Wrocławia ? Rafała Dutkiewicza.
  YASKAWA jest firmą globalną, słynącą z niezwykle wysokiej jakości i niezawodności produktów. Wszystkie komponenty elektroniczne produkowane są wyłącznie w Japonii, w europejskich zakładach produkcyjnych odbywa się jedynie ich montaż.
  Warto również wiedzieć, że hasło ?mechatronika? które stanowi dziś określenie dziedziny inżynierii łączącej mechanikę, elektrykę, automatykę i robotykę zostało po raz pierwszy sformułowane w 1969 r. przez Tetsuro Mori, inżyniera firmy YASKAWA.
  W Polsce firma współpracuje już m.in. z takimi potentatami, jak Orlen czy KGHM, trzema z czterech największych na świecie producentów wind (Kone, Schindler), korzysta również z rozwiązań YASKAWA.
  Od maja 2016 r. dzięki otwarciu nowego biura we Wrocławiu firma chce sukcesywnie zwiększać swoją obecność i rozpoznawalność również w Polsce.
  Film z uroczystego otwarcia dostępny pod linkiem.