Wyróżnienie w konkursie ?Mikroprzedsiębiorca Roku 2009?

Firma Roboty Przemysłowe Krzysztof Sulikowski jest pierwszą firmą zajmującą się robotyzacją linii przemysłowych, która została nagrodzona w historii ogólnopolskiego konkursu organizowanego przez Fundację Kronenberga.
Organizatorem konkursu jest Fundacja Kronenberga. Do tegorocznej, piątej edycji konkursu została zgłoszona rekordowa liczba firm, ok. 250.

Firma Roboty Przemysłowe Krzysztof Sulikowski została nagrodzona specjalnym wyróżnieniem, które przyznano ze względu na wysoki poziom firmy, pomysł na biznes, umiejętności przezwyciężenia kryzysów i trudności w tworzeniu firmy, jak również podejmowanie twórczych, odważnych działań.
Mikroprzedsiębiorca Roku to konkurs, którego celem jest popularyzacja przedsiębiorczości oraz zachęcanie do zakładania małych firm, jak również ich prezentacja jako przykładów efektywnych działań gospodarczych.
Firma Roboty Przemysłowe Krzysztof Sulikowski zajmuje się robotyzacją i automatyzacją linii przemysłowych. Głównym polem jej działania jest projektowanie i wdrażanie stanowisk nowych i używanych robotów Fanuc Robotics i Kawasaki, począwszy od wyboru najlepszego robota, chwytaka, systemu pozycjonowania, aż po przeszkolenie pracowników i serwisowanie wdrożonych stanowisk. Dla klientów oferuje wsparcie telefoniczne i serwis drogą e-mailową z czasem reakcji do 24h.
Firma powstała w 2007 r. w ramach projektu realizowanego przez Centrum Transferu Technologii Politechniki Krakowskiej z unijnego programu ZPORR. Pomysł na firmę Krzysztofa Sulikowskiego zyskał uznanie komisji oceniającej biznes plany i zdobył I miejsce w konkursie na biznes plan projektu "Start w biznesie – wsparcie przedsiębiorczości akademickiej".