Wyłączniki pozycyjne do osłon bezpieczeństwa

Wyłączniki pozycyjne do osłon bezpieczeństwa Sirius 3SF1324 firmy Siemens spełniają wymagania kategorii bezpieczeństwa SIL 2/PL d.
Wyposażone są one w układ logiczny pełniący specjalną funkcję – operator dostaje sygnał zwrotny z cewki elektromagnesu, dzięki czemu nie musi za każdym razem otwierać drzwi ochronnych, gdyż zwolnienie magnesu następuje tylko i wyłącznie w celu przestawienia parametrów maszyny lub instalacji (funkcja ta ułatwia szybszy rozruch po zwolnieniu drzwi).
Nowy wyłącznik pozycyjny ryglowany ASIsafe dostępny jest w trzech wersjach: z wyzwoleniem pomocniczym z przodu, z przyciskiem ewakuacyjnym z przodu oraz z wyzwoleniem pomocniczym z przodu i przyciskiem ewakuacyjnym z tyłu.
Omawiany produkt jest szczególne przydatny w przypadku połączeń szeregowych lub gdy kilka drzwi ochronnych ma być sterowane grupowo. Nie jest już konieczne otwieranie i zamykanie każdych drzwi oddzielnie w celu utrzymania bezpiecznego stanu. Zmniejsza to przestoje i zapewnia wznowienie pracy maszyny lub instalacji w znacznie krótszym czasie. www.siemens.pl