Węglopex Sp. z o.o., spółka zależna PSW Capital S.A., podpisała kontrakt wartości 60 mln USD

  Zarząd PSW Capital S.A. otrzymał informację od spółki zależnej Węglopex Sp. z o.o. (Węglopex), o podpisaniu kontraktu na sprzedaż oraz pośrednictwo w sprzedaży węgla na Rynku Polskim w 2012 r.

  Wartość podpisanego kontraktu wynosi 60 000 000 USD (tj. ok 207 mln PLN). Umowa przewiduje również możliwość zwiększenia dostaw do kwoty nieprzekraczającej 100 mln USD. Węglopex będzie pobierać marżę za pozyskanie klienta lub podpisanie kontraktu w danym roku kalendarzowym. Zapewni to bezpieczeństwo w otrzymywaniu corocznie prowizji od pozyskanego klienta. Ponadto wynagrodzenie będzie wypłacane na podstawie kompensaty za zakupiony węgiel.

  Od 2012 r. Węglopex Sp. z o.o. poszerzy swoją działalność o pośrednictwo w zawieraniu dużych kontraktów dotyczących sprzedaży węgla i miałów energetycznych. Będzie to rozwinięcie dotychczasowej działalności polegającej na hurtowej sprzedaży materiałów opałowych.

  ?Jesteśmy bardzo zadowoleni z informacji płynących z naszej spółki zależnej Węglopex S.p. z o.o.? ? mówi Piotr Krawczyk, Dyrektor Zarządzający PSW Capital S.A. ?Cieszymy się z pierwszego dużego sukcesu tej firmy. Pokazuje, że wybrany kierunek jej rozwoju jest dobry, a podpisany kontrakt pozwoli uzyskać dobre wyniki finansowe.? ? podsumowuje Piotr Krawczyk.

  Nowa gałąź działalności pozwoli Węglopexowi na realizowanie dużych kontraktów bez konieczności zapewnienia finansowania, zaplecza logistycznego oraz bez ponoszenia ryzyka różnic kursowych.

  Węglopex Sp. z o.o. poinformowała również, że prace nad prognozami finansowymi na przyszły rok zostaną zakończone i podane do publicznej wiadomości w marcu 2012 roku.