WattStation ? Inteligentna ładowarka do samochodów elektrycznych

  Firma GE przedstawiła inteligentną stację ładowania pojazdów elektrycznych WattStation. Ten łatwy w obsłudze terminal powstał z myślą o szybszym upowszechnieniu pojazdów elektrycznych ładowanych bezpośrednio z sieci. Do największych zalet WattStation należą: znacznie krótszy czas ładowania akumulatorów, a także umożliwienie dostawcom energii zarządzanie wpływem pojazdów elektrycznych na lokalne i regionalne sieci energetyczne.
  GE WattStation to przede wszystkim szybkie i wygodne ładowanie akumulatorów. Nowy terminal zaprezentowany przez GE skraca średni czas ładowania pojazdu elektrycznego z 1218 godzin do zaledwie 48 godzin w porównaniu ze standardowym ładowaniem do ?poziomu 1?, przy założeniu pełnego cyklu ładowania akumulatora24 kWh. Ciekawym rozwiązaniem jest również system diod wskazujących dostępność stacji.
  GE WattStation łączy funkcjonalność z przyjazną dla użytkownika formą opracowaną przez znanego projektanta przemysłowego Yvesa Behara.
  Stacja GE WattStation będzie dostępna w sprzedaży na całym świecie w 2011 r. Jeszcze w 2010 r. GE opracuje specjalną wersję przeznaczoną do przydomowego użytku i montażu np. w garażach.
  Firma GE poinformowała także o dwóch nowych sojuszach partnerskich mających na celu szybsze upowszechnienie pojazdów elektrycznych. W kwietniu 2010 r. Project Get Ready, organizacja non profit kierowana przez Rocky Mountain Institute, wybrała firmę GE na doradcę technicznego w sprawach związanych z projektowaniem i planowaniem regionalnych sieci energetycznych dostosowanych do ich obsługi.
  W maju 2010 r. firmy GE Global Research i Nissan podpisały trzyletnie porozumienie, które ma na celu określenie nowych technologii niezbędnych do zbudowania niezawodnej i dostosowanej do potrzeb użytkowników infrastruktury sprawnego ładowania pojazdów. www.ecomagination.com/wattstation