Water SCADA Pack – Pakiet oprogramowania dla branży wodno-ściekowej

ICONICS jako Microsoft Gold Certified Partner of the Year oraz uznany dostawca rozwiązań Web-enabled SCADA/HMI dla przemysłu ogłosił wprowadzenie nowego rozszerzonego oprogramowania dla branży wodno-ściekowej. Nowe rozwiązania dostarczane są jako pakiet Water SCADA Pack, zawierający:

  • ICONICS GraphWorX64 – zapewnia bogate wizualizacje 2D i 3D w czasie rzeczywistym, które wiernie zobrazują operacje związane z przepływem wody/ścieków. Istnieje możliwość odwzorowania w przestrzeni 3D całej instalacji technologicznej. GraphWorX64 umożliwia tworzenie własnych grafik, jak i import danych z wielu narzędzi CAD 2D i 3D, co znacznie zmniejsza czas potrzebny do rozwoju wysokiej jakości interfejsu z użytkownikiem. Użytkownicy mogą korzystać z bogatej zawartości bibliotek, szablonów i symboli 2D i 3D które są w pełni edytowalne (w tym specjalnie przygotowanych dla przemysłu wody i ścieków – zbiorniki, zawory, filtry piaskowe, komory fermentacyjne, suszarnie, pompy i inne powszechnie spotykane komponenty dla tej branży),
  • ICONICS EarthWorX – technologia GEO SCADA, łączy w sobie technologię Microsoft Bing Maps z klasycznym sprawowaniem nadzoru i akwizycją danych. Daje to użytkownikowi komfort pracy dzięki możliwości wyświetlania danych na geograficznej mapie terenu. Zapewnia to szybki przegląd wielu operacji, podgląd wielu przedsiębiorstw, miejsc i obiektów dystrybucyjnych umieszczonych w dowolnym miejscu na całym świecie. Przeglądając swoje aktywa w systemie, do operatorów są dostarczane wszystkie odpowiednie dane, takie jak wizualizacje elewacji budynków i otaczającego środowiska, a nawet informacje o aktualnych warunkach pogodowych.

"W organizacjach poszukujących sposobów na zarządzanie zasobami wody i zrównoważonego zarządzania jej dystrybucją, możliwość gromadzenia i wizualizacji informacji w czasie rzeczywistym jest niezwykle ważna", powiedział Jon Brown, ICONICS Water Industry Business Development Manager. "Wiele firm nie wie od czego zacząć i jakich narzędzi użyć. Dlatego oferujemy Państwu pełny pakiet rozwiązań SCADA dla branży wody i ścieków, które mogą być stosowane dla jednego zakładu, lub wykorzystane do zintegrowania całego systemu wodno-ściekowego".

ICONICS GENESIS64 jest sercem tego rozwiązania, jest gwarantem wysokiej wydajności i niezawodności, umożliwia także uzyskanie przewagi nad konkurencją. Oprogramowanie zaprojektowane od podstaw w oparciu o architekturę 64-bit oraz standard otwartych połączeń poprzez OPC Classic, OPC UA, oraz Modbus, zapewnia pełną integrację danych z urządzeń produkcyjnych z informacjami biznesowymi. Pozwala to na pełną kontrolę zakładu zarówno od strony instalacji technologicznej jak i aspektów ekonomicznych. Operatorzy mają możliwość błyskawicznej reakcji na występujące zagrożenia mogące mieć wpływ zarówno na środowisko jak i wyniki finansowe przedsiębiorstwa.

Rozwiązania ICONICS HMI / SCADA mogą być stosowane we wszystkich obszarach gospodarki wodno-ściekowej, takich jak:
? Stacje pomp;
? Stacje uzdatniania wody;
? Systemy dystrybucji wody;
? Oczyszczalnie ścieków;
? Ochrona przeciwpowodziowa;
? Systemy odsalania;

www.elmark.com.pl