W Tarnobrzegu powstał park przemysłowo-technologiczny

  34 mln zł kosztowała budowa parku przemysłowo-technologicznego w Tarnobrzegu (Podkarpackie). W jego skład wchodzą: hala produkcyjna, inkubator technologiczny oraz uzbrojony teren pod inwestycje. Powierzchnia parku wynosi 29 ha.

  Jak poinformował PAP prezydent Tarnobrzega Norbert Mastalerz, jeszcze w tym roku ma ogłoszony zostać przetarg na uzbrojenie kolejnych terenów inwestycyjnych, które znajdą się w parku. "Będzie to kolejne 45 ha. Dzięki temu zaczynamy powoli odrabiać straty na niwie gospodarczej w stosunku do ościennych miast" – dodał.

  Przedsiębiorcy, którzy zdecydują się ulokować swoje firmy w Tarnobrzeskim Parku Przemysłowo-Technologicznym mogą liczyć na preferencyjne warunki prowadzenia działalności, m.in. na niższe od rynkowych stawki za dzierżawione powierzchnie. Na inwestorów czekają dwa obiekty: gotowa hala produkcyjna wraz z zapleczem socjalno-biurowym i inkubator technologiczny oraz uzbrojony teren pod inwestycje.

  Budynek hali to jednokondygnacyjny obiekt, podzielony na trzy sektory magazynowo-produkcyjne. Natomiast budynek inkubatora ma dwie kondygnacje i podzielony jest na osiem sektorów.

  Cały teren parku wchodzi w skład Tarnobrzeskiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej Wisłosan. Zarząd nad parkiem sprawuje Tarnobrzeska Agencja Rozwoju Regionalnego, która już prowadzi rozmowy z potencjalnymi inwestorami. Zgodnie z założeniami projektu do 2016 roku w parku ma powstać ponad 120 miejsc pracy.

  Budowa Tarnobrzeskiego Parku Przemysłowo-Technologicznego kosztowała 34 mln zł i została dofinansowana z Programu Operacyjnego Rozwój Polski Wschodniej.