VII Piknik Festo

  15 września 2006 r. odbył się VII Piknik Festo, zorganizowany kolejny już raz dla klientów przez Festo Polska.
  W spotkaniu wzięło udział ponad 200 gości z całego kraju, przedstawicieli największych przedsiębiorstw produkcyjnych branży automatyki przemysłowej, reprezentantów uczelni technicznych, organów samorządowych oraz prasy.
  Część oficjalna spotkania miała miejsce w siedzibie Festo w Jankach.
  Goście mieli okazję zwiedzić firmę, zapoznać się z nowoczesnym wyposażeniem laboratoriów, uczestniczyć w prezentacjach i wykładach.
  Tematyka prezentacji obejmowała między innymi nową ofertę Festo, dotyczącą specjalizowanych rozwiązań ? mających być odpowiedzią na coraz bardziej złożone potrzeby klientów, kompleksowe systemy i układy pozwalające na optymalizację produkcji przy jednoczesnej redukcji kosztów, rozbudowane pakiety serwisowe oraz nowoczesną ofertę Festo Didactic.
  Ogromne zainteresowanie słuchaczy wzbudził wykład prof. dra hab. inż. Mariusza Olszewskiego, dyrektora Instytutu Automatyki i Robotyki Politechniki Warszawskiej pt. ?Roboty humanoidalne ? partner, przeciwnik czy przyjaciel??.
  Pracownicy Festo obchodzący jubileusz 10-lecia pracy otrzymali dyplomy i pamiątkowe monety. Nie zabrakło również najnowszych informacji korporacyjnych oraz tradycyjnego już wspólnego, pamiątkowego zdjęcia.
  Dalszą część spotkania w słoneczne i ciepłe popołudnie spędzono ?na łonie natury? w sielskiej osadzie Firleje. Dla Gości oprócz dobrego jedzenia i muzyki przygotowano również wiele innych atrakcji. Można było sprawdzić swoją sprawność fizyczną i umiejętności grając w piłkę nożną czy koszykówkę lub też po prostu miło spędzić czas uczestnicząc w różnych, mniej wyczerpujących konkurencjach i konkursach (jednym z nich był quiz o Festo). Zwycięzcy w każdej dyscyplinie i konkursie otrzymali złote medale i nagrody.
  Gościem specjalnym VII Pikniku Festo był znany śpiewak i artysta Jacek Wójcicki. Słuchacze byli zachwyceni jego występem i nagrodzili go gorącymi brawami.
  Po występie artysty goście długo jeszcze bawili się przy muzyce znakomicie grającego zespołu.
  VII Piknik Festo był okazją nie tylko do wspólnego, miłego spędzenia czasu, ale również zacieśnienia wzajemnych kontaktów.