Universal Robots rozwija interfejs dla portalu inżynierskiego Siemens

Integracja robotów współpracujących Universal Robots ze złożonymi maszynami i środowiskami produkcyjnymi wkrótce będzie procesem, który konstruktorzy maszyn i integratorzy systemów będą mogli bezproblemowo przeprowadzić za pośrednictwem jednej z wiodących na świecie platform automatyzacji; TIA (Totally Integrated Automation) firmy Siemens. Roboty UR staną się częścią biblioteki Simatic Robot Library w środowisku TIA firmy Siemens dzięki interfejsowi, który ma zostać ukończony w czwartym kwartale 2021 r.

?Integracja naszych cobotów z TIA będzie dawała korzyści inżynierom zajmującym się projektowaniem maszyn i zakładów produkcyjnych, a także właścicielom dużych zakładów produkcyjnych? – wyjaśnia Bernd Meier, Director of Global Key Accounts & OEMS w UR. ?Dzięki nowemu interfejsowi wkrótce będą mogli uwzględniać różnorodną funkcjonalność, korzystać z precyzji i powtarzalności naszych cobotów w kompleksowych liniach produkcyjnych, korzystając ze wszystkich aspektów zdigitalizowanej automatyzacji – od cyfrowego planowania i zintegrowanej inżynierii po przejrzyste operacje?.

Liniowa integracja: uproszczenie wdrażania robotów

Holistyczna struktura inżynierska TIA Portal wspiera użytkowników w planowaniu rozległych projektów automatyzacji produkcji. W listopadzie 2020 roku Siemens przedstawił bibliotekę Simatic Robot Library jako dodatek do tej aplikacji. Obszerna ?biblioteka robotów” umożliwia użytkownikom programowanie ich cobotów bezpośrednio w portalu TIA za pośrednictwem ujednoliconego interfejsu użytkownika i uwzględnienie ich w planowaniu, które będzie teraz obejmować również roboty współpracujące UR, znacznie poszerzając zakres firm korzystających z technologii cobotów. W różnych branżach użytkownicy będą teraz stykać się z cobotami UR w kontekście całościowych rozwiązań inżynieryjnych. ?Witamy Universal Robots jako nowego partnera w samą porę na rozpoczęcie pilotażu nowej biblioteki Simatic Robot Library? – mówi Tobias Fengel, Marketing Manager w Siemens Digital Industries. ?Cieszymy się, że wkrótce będziemy mogli zaoferować naszym klientom przyszłościowe rozwiązanie wraz z liderem na rynku cobotów?.

Połącz coboty z nowymi technologiami

Dzięki zintegrowanemu projektowi portalu TIA użytkownicy mogą teraz niezależnie wdrażać coboty UR na głównych liniach produkcyjnych i uczyć ich funkcji, takich jak tryb impulsowy lub tworzenie punktów ścieżki. Nowa obszerna biblioteka umożliwia użytkownikom pobieranie przykładów programowania i używanie ich do sterowania robotami UR. ?Nasze coboty zawsze charakteryzowały się intuicyjną obsługą? – wyjaśnia Bernd Meier. ?Ich integracja z portalem TIA za pośrednictwem Simatic Robot Library przyspiesza teraz ich integrację i wdrażanie w złożonych liniach produkcyjnych. Ułatwia również łączenie cobotów UR z technologiami, takimi jak analizy danych brzegowych lub usługi w chmurze i włączanie ich do monitorowania warunków w zakładzie.?


Universal Robots