Universal Robots ogłasza wyniki finansowe za 2014 rok

Universal Robots – duński producent robotów, opublikował roczny raport finansowy za 2014 rok. Firma zwiększyła dochody, aż o 70 procent, osiągając 218 milionów DKK (duńskich koron) i podwoiła zysk, który wyniósł 31 milionów DKK.
Universal Robots jest na drodze do osiągnięcia celu, jakim jest podwajanie rocznych obrotów w okresie od 2014 do 2017 roku.
„Pierwszy kwartał 2015 rozpoczął się obiecująco. Mamy nadzieję, że będzie to kolejny rok silnego wzrostu. W tym roku skupiamy się na zwiększeniu sprzedaży naszego nowego robota UR3, który został przyjęty z ogromnym zainteresowaniem przez branżę przemysłową m.in. podczas premiery na targach w Szanghaju i Chicago w marcu, jak i na targach w Hannoverze w kwietniu” – mówi Enrico Krog Iversen, prezes Universal Robots.
Zarząd Universal Robots kontynuuje strategię dotyczącą osiągnięcia dochodu w wysokości miliarda DKK w sprawozdaniu finansowym za rok 2017. Cel ten ma zostać osiągnięty poprzez inwestycje zarówno w rozwój nowych produktów, jak i ich marketing oraz sprzedaż. 
Nowe biura i zwiększenie liczby pracowników
Globalny rozwój będzie również wspierany przez wzmocnienie obecności regionalnej. Dla Universal Robots ważne jest aby zarówno dystrybutorzy, jak i klienci końcowi mogli być bliżej firmy. Do końca 2015 roku zostaną otwarte nowe biura w Stanach Zjednoczonych, w Ameryce Południowej, jak również w Europie.
„W 2014 roku zatrudniliśmy 50 nowych pracowników. W 2015 spodziewamy się powiększenia naszej firmy o kolejne  50 osób, zarówno w siedzibie głównej w Odense, jak i w biurach regionalnych”, powiedział Enrico Krog Iversen.