UC-5100

Moxa wchodzi na rynek z nową serią komputerów przemysłowych UC-5100 pracujących z wykorzystaniem wbudowanego procesora RISC Cortex-A8, który został zoptymalizowany pod kątem różnorodnych zastosowań przemysłowych. Komputery mogą być z powodzeniem używane jako inteligentne bramki do przetwarzania i przesyłania danych, a także do innych aplikacji do gromadzenia danych.

Serię urządzeń RISC charakteryzują małe rozmiary i różnorodność interfejsów. Są wyposażone m.in. w porty szeregowe, LAN, CAN, porty Gigabit Ethernet i interfejsy bezprzewodowe (WiFi, LTE).

Podobnie jak pozostałe urządzenia dostarczane przez producenta Moxa tak i komputery z serii UC zostały zaprojektowane do pracy w warunkach przemysłowych i mogą pracować w szerokim zakresie temperatur od -40 do +70°C.

Komputery wykorzystują przemysłową platformę Linux firmy Moxa, która zapewnia zoptymalizowane funkcje oprogramowania i doskonałą długoterminową obsługę. Moxa Industrial Linux (MIL) to system oparty na Debianie z 10-letnim wsparciem w celu zaspokojenia zapotrzebowania na wydłużony cykl życia oprogramowania w zakresie projektów OZE, wod-kan, branży wydobywczej, transportu i automatyki przemysłowej. Seria komputerów UC firmy Moxa jest rozpoznawalna ze względu na niezawodne działanie w dużych instalacjach na całym świecie. Są one trafnym wyborem dla projektów IIoT.

Komputery wbudowane serii UC-5100 są przeznaczone do zastosowań w automatyce przemysłowej. Komputery wyposażone są w 4 porty szeregowe ze wszystkimi sygnałami RS-232/422/485 z regulowanymi rezystorami Pull-High / Pull-Low, dwoma portami CAN, 2 portami LAN, 4 wejściami i 4 wyjściami cyfrowymi, USB i gniazdem SD.

Aby sprostać różnorodnym zastosowaniom przemysłowym, platforma obliczeniowa UC-5100 oferuje modele z dwoma portami CAN obsługiwanymi przez standard CANopen oraz gniazdo mini PCIe do połączeń bezprzewodowych, wyposażone w 2 karty SIM.

Pionowy format obudowy UC-5100 ułatwia instalację komputerów w małej szafce. To zajmujące niewiele miejsca rozwiązanie ułatwia również okablowanie, dzięki czemu UC-5100 jest doskonałym wyborem jako front-endowe wbudowane kontrolery do zastosowań przemysłowych.

Co więcej, wszystkie modele są wyposażone w system operacyjny Linux firmy Moxa, aby użytkownicy mogli cieszyć się długoterminowym wsparciem systemu operacyjnego oraz zoptymalizowanych funkcji oprogramowania.