TYTUŁ PRODUKTU ROKU 2015 OTRZYMUJE ? RACER 3 !

Trzynasta edycja prestiżowego konkursu organizowanego przez Control Engineering, miała miejsce podczas konferencji Przemysł 4.0, która odbyła się w Warszawie. Wyłonienie Produktu Roku 2015 poprzedziły dwa etapy, które trwały łącznie 6 miesięcy. W pierwszym, zgłoszone produkty były skrupulatnie ocenione przez jury, w skład którego wchodzili przedstawiciele Uniwersytetów i Technicznych Szkół Wyższych, dziennikarze branży przemysłowej oraz właściciele firm produkcyjnych. Produkty wybrane do drugiego etapu zostały następnie ocenione przez czytelników czasopisma, gdzie w kategorii Roboty Przemysłowe ? Racer3 okazał się bezkonkurencyjny, zgarniając większość głosów. 
Nagroda została odebrana osobiście przez Tobiasa Daniela ? Dyrektora Sprzedaży i Marketingu Robotyki Comau. ?Jestem zaszczycony, że mogę być tutaj w Polsce. Głównie z dwóch powodów: Uważam rynek polski za bardzo ważny dla nas i naszej przyszłości. Zauważamy tutaj bardzo dużo dobrych i innowacyjnych zmian, dlatego inwestujemy w rozwój naszej firmy na tym rynku, chcemy umacniać naszą pozycję i robotyzować świat produkcji. Po drugie ? Racer3 jest bardzo ważnym produktem w naszej strategii. Jest pierwszym robotem z nowej rodziny małych robotów, z którymi będziemy rozwijać nasze możliwości w coraz nowszych zastosowaniach czy branżach. ? powiedział.
Racer3 – najnowszy model Comau zbudowany jest z niezwykle wytrzymałego aluminium, waży zaledwie 30 kg i można go z łatwością montować na podestach, ścianach, sufitach czy podstawach nachylonych. Zgodnie z wstępnymi testami jest najszybszym robotem w swojej klasie. Wykorzystując wieloletnie doświadczenie Comau w przemyśle motoryzacyjnym, w którym dokładność i niezawodność są niezwykle ważne, nowy Racer3 stanowi połączenie sprawdzonej doświadczalnie technologii i zwiększonej sprawności ze znacznym naciskiem na bezpieczeństwo, design i estetykę produktu. Za sprawą kompaktowych rozmiarów, aluminiowej konstrukcji, nadzwyczajnej stabilności i przyjaznego użytkownikom interfejsu Racer3 to wysoce skuteczne rozwiązanie służące do manipulacji i montażu, które łatwo przystosowuje się do każdego otoczenia.
Tobias Daniel powiedział także kilka słów na temat obranej przez Comau ścieżki w najbliższej przyszłości: ?Nadal wiele przed nami, w kolejnych miesiącach w naszej ofercie pojawią się nowe małe roboty stworzone dla rynku GI do pracy w różnych aplikacjach?. Podsumowując wypowiedź: ?Jestem dumny, że mogę odebrać osobiście tą nagrodę. Mogę obiecać, że wszystko co zobaczycie w nadchodzących miesiącach od Comau, będzie zaawansowane technologicznie, wykonane w najwyższej jakości, wizjonersko i we włoskim stylu. Dziękuje również mojemu młodemu i ambitnemu zespołowi z regionu Europy Środkowo-Wschodniej ? to również wasza zasługa!?