Trzydziestolatek Omron: 30. rocznica działalności firmy Omron w Europie

  W grudniu 2004 roku przypadła trzydziesta rocznica założenia firmy Omron Europe. W ciągu tych trzech dekad dokonywał się jej ciągły rozwój, dzięki czemu stała się jednym z najważniejszych producentów i dostawców innowacyjnych rozwiązań w branży automatyki przemysłowej w Europie.
  Została założona w 1974 r., jako spółka typu joint venture z Carlem Gavazzi pod nazwą Carlo Gavazzi Omron BV, a następnie w roku 1986 – po wykupieniu pozostałych udziałów przez Omron Corporation – przekształciła się w firmę Omron Electronics Europe, znaną jako Omron Europe BV. Obecnie Omron zatrudnia ponad 1900 pracowników w 20 krajach w Europie, ma trzy europejskie zakłady produkcyjne, europejskie centrum logistyczne oraz wiele ośrodków rozwoju produktów, odpowiadających rosnącym wymaganiom współczesnego rynku.
  I tak, spełniając życzenia użytkowników, poszukujących coraz bardziej kompaktowych urządzeń, firma Omron wprowadziła na rynek europejski najmniejszy na świecie sterownik PLC serii CJ1, o wielkości paczki papierosów oraz pełną linię urządzeń o wymiarach panela czołowego 48 x 24 mm, obejmującą m.in.: timery, liczniki, regulatory temperatury i wskaźniki procesowe. Ponadto firma jako pierwsza zaprojektowała timery, liczniki oraz wyświetlacze o wymiarach 1/32 DIN.
  Miniaturyzacja i kompaktowość tych produktów idzie w parze z ich funkcjonalnością i rosnącymi możliwościami, dzięki nowym funkcjom, takim jak np. transmisja szeregowa czy jednoczesne wyświetlanie wartości aktualnych i zadanych z możliwością zmiany koloru wyświetlacza.
  Firma Omron przyczyniła się także do powstania nowej jakości w branży tzw. produktów bezpieczeństwa, czujników laserowych oraz systemów wizyjnych, których przykładem może być najnowsze urządzenie ZFV, oferujące nieznany dotąd sposób przekazywania informacji.
  Produkująca czujniki fabryka oraz Centrum Rozwoju w Nufringen koło Stuttgartu, specjalizują się w produktach, które zaspokajają wyszukane potrzeby klientów i wymagania wyspecjalizowanych aplikacji.
  Firma Omron jest również prekursorem nowego stylu projektowania zasilaczy prądu stałego. Oferowany przez nią zasilacz S8TS jest oparty na nowatorskim modułowym rozwiązaniu, który pozwala na wielokrotne wykorzystywanie tych samych elementów, co zapewnia jego wyjątkową elastyczność.
  Dzięki swojej kreatywności, perfekcyjnym rozwiązaniom i najwyższej jakości produktów firma Omron zyskała czołową pozycję w branży automatyki, co zaowocowało bliską współpracą z wieloma dużymi firmami europejskimi: Volkswagen, Mercedes-Benz, Nestlé, Unilever, Tetra Pak, Thomson, Philips i wiele innych.
  Ostatnio nastąpiło połączenie firmy Omron z firmą Yaskawa, co umożliwia stworzenie w pełni kompleksowej oferty w dziedzinie napędów i kontrolerów ruchu dla rynku europejskiego. Powstanie spółki typu joint venture o nazwie Omron Yaskawa Motion Control (OYMC) BV było logicznym następstwem bliskiej współpracy trwającej ponad dziesięć lat.
  O jubilacie redakcja CE Polska wyraża się z ogromnym szacunkiem. Przez trzy dekady Omron rzetelnie dbał o klienta. Życzymy zatem „100 lat, 100 lat…”: dalszych sukcesów w branży automatyki.
  Omron Corp. poinformował również o darze 100 mln jenów dla ofiar tsunami w Azji.