Technologie wielordzeniowe w sterowaniu maszynami produkcyjnymi
Wzrost złożoności konstrukcyjnej maszyn i zakresu funkcji ich oprogramowania sprawia, że rośnie także rola wielordzeniowych komputerów przemysłowych (IPC). Większa liczba izolowanych rdzeni zapewnia bowiem moc obliczeniową wystarczającą do efektywnej realizacji koncepcji inteligentnej fabryki i Przemysłu 4.0. Czy jednak zawsze więcej znaczy lepiej?
6 odpowiedzi na temat skuteczności cyberbezpieczeństwa w automatyce przemysłowej
Cyberbezpieczeństwo w automatyce przemysłowej wywołuje wiele zamieszania i rodzi wiele pytań. Dowiedz się o zmieniających się trendach i najlepszych praktykach branżowych dla dostawców technologii operacyjnych (OT).
Inteligentne sterowniki brzegowe: większe bezpieczeństwo i lepsza komunikacja w fabryce przyszłości
Wydajne sterowniki działające ?na brzegu? sieci coraz częściej zastępują komputery PC, zapewniając dostęp do szeregu aplikacji tam, gdzie komputer nie ma prawa bytu ? bezpośrednio w strefie produkcji.
Polacy pokazują, że przemysł połączony z VR i AR staje się rzeczywistością
Firmy wydają krocie na rozwój technologii wirtualnej i rozszerzonej rzeczywistości. Jak podaje IDC, wydatki na te rozwiązania będą rosły mimo pandemii i w tym roku znacznie przekroczą 10 mld USD. Biznes będzie więc działał na styku dwóch wymiarów. To początek rewolucji, w której swój udział mają Polacy.
Rynek automatyki mozolnie pnie się w górę
Według analityków najszybciej rozwijającymi się obszarami automatyki są dziś przetwarzanie brzegowe, przetwarzanie w chmurze, analiza danych, uczenie maszynowe i bezpieczeństwo sieci przemysłowych. Inne segmenty rosną zdecydowanie wolniej, co przekłada się na ogólnie niskie tempo wzrostu całego rynku.