Jak generatywna sztuczna inteligencja działa i pomaga inżynierom
Szybkie przejrzenie nagłówków gazet sprawia wrażenie, że sztuczna inteligencja generatywna jest obecnie wszechobecna. W rzeczywistości niektóre z tych nagłówków mogły zostać napisane przez generatywną sztuczną inteligencję, jak ChatGPT firmy OpenAI, chatbot, który wykazał niesamowitą zdolność do tworzenia tekstu, który wydaje się być napisany przez człowieka.
4 wskazówki dotyczące projektowania skalowalnych sieci IIoT
Twój szef chce wdrożyć projekt Przemysłowego Internetu Rzeczy (IIoT), ale nie jesteś pewien, co to oznacza? A może projekt pilotażowy jest w trakcie realizacji i napotyka na przeszkody? W obu przypadkach, nie martw się. Skup się na jednym słowie: skalowalność. Inteligentne moduły wejścia/wyjścia (I/O) mogą pomóc w skalowalnych, elastycznych i bezpiecznych projektach IIoT.
3 sposoby, w jakie oprogramowanie do wizualizacji może dostosować operacje w różnych warstwach przedsiębiorstwa
Dla każdej firmy produkcyjnej lub przetwórczej zdrowym rozsądkiem jest dążenie do maksymalizacji wydajności na hali produkcyjnej, w tym działania wszystkich urządzeń terenowych. Istnieją również korzyści, które można osiągnąć na poziomie operacyjnym w całym zakładzie i na poziomie korporacyjnym w całym przedsiębiorstwie. Jakie jest jednak najlepsze podejście do koordynacji i optymalizacji zysków ze wszystkich obszarów funkcjonalnych?
5 pomysłów na rozpoczęcie drogi do efektywności energetycznej
Jeśli celem jest zaoszczędzenie pieniędzy na energii w zakładzie przemysłowym, kluczowa jest odpowiednia dbałość o sprzęt. Na początek proszę rozważyć pięć obszarów wymienionych poniżej.
Magazyny energii znikną z aukcji mocy?
57,58% – taki poziom korekcyjnego współczynnika dyspozycyjności (KWD) dla magazynów energii elektrycznej przewiduje projekt rozporządzenia w sprawie parametrów aukcji głównej rynku mocy dla roku dostaw 2029. Ustalenie tak niskiego poziomu KWD dla magazynów energii podważa zasadność ich udziału w aukcjach mocy. Docelowo może też negatywnie rzutować na rozwój technologii magazynowania energii.